Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 4 października 2021, 13:11

Nowy mod do Skyrim pozwala rozpocząć grę doświadczonym bohaterem

Skyrim doczekał się moda, który ułatwia kolejny powrót do gry. Dzięki niemu nie musimy już rozwijać naszej postaci od zera.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawił się mod do Skyrima o nazwie You Are Not A Novice.
  • Pozwala on rozpocząć grę bohaterem, który nie jest pozbawiony jakichkolwiek umiejętności.
  • Mod umożliwia wybór jednej z dwunastu klas postaci, które dysponują odpowiednimi dla nich zestawami skilli.

Czy po rozpoczęciu kolejnej rozgrywki w Skyrimie również męczy Was konieczność żmudnego levelowania bohatera? Nauka strzelania z łuku czy blokowania ciosów tarczą mogła być przyjemna za pierwszym razem, lecz po setkach godzin gry to po prostu kolejny obowiązek. Zamiast niego często chciałoby się po prostu rzucić w wir akcji lub rozpocząć eksplorację jaskiń bez zamartwiania się swoim poziomem.

Do tej pory weterani Skyrima rozwiązywali ten problem w prosty sposób. Na początku rozgrywki zwiększali swój level za pomocą kodu player.advlevel. Następnie wybierali interesujące ich umiejętności i ruszali w podróż przez śnieżne szczyty. Niestety metoda ta również jest dość nużąca. Do tego nie wpływa zbyt pozytywnie na poziom immersji.

Na szczęście twórcy modów do gry Bethesdy zauważyli problem i postanowili go rozwiązać. Owocem tych starań jest modyfikacja You Are Not A Novice. Sprawia ona, że w sposób przyjazny dla fabuły nasz bohater nie jest już na starcie beztalenciem, które wszystkiego uczy się na bieżąco.

Zamiast tego po zainstalowaniu moda gracze mogą wybrać jedną z dwunastu predefiniowanych klas postaci, które dysponują odpowiednimi dla nich umiejętnościami. Każda z nich posiada po trzy główne i trzy pomniejsze skille. Wśród szablonów bohaterów znajdziemy barbarzyńcę, łotrzyka, maga, wojownika oraz wielu innych.

Gracze, którzy zamierzają w najbliższym czasie ponownie rozpocząć swoją przygodę ze Skyrimem, powinni zainteresować się wspomnianym modem. Na pewno pozwoli im szybciej zaangażować się w ich ulubione zadania i aktywności.