Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2022, 17:28

Z portami gier Sony na PC może wiązać się pewien haczyk

Możliwe, że w przyszłości gracze pecetowi będą musieli założyć konta PSN, chcąc zagrać w gry od Sony. Przynajmniej na to może wskazywać FAQ na stronie firmy.

Portal Video Games Chronicle zwrócił uwagę na ciekawy zapis w dziale FAQ na oficjalnej stronie PlayStation. Może on wskazywać, że w przyszłości gracze pecetowi będą musieli posiadać konto PlayStation Network chcąc zagrać w porty gier od Sony.

Kwestia sporna

O ewentualnej konieczności posiadania konta PlayStation Network może świadczyć jedno z pytań w dziale FAQ.

Pytanie: Czy potrzebuję konta PSN do używania gier od PlayStation Studios na PC (ang: Do I need a PSN account to enjoy PlayStation Studios games on PC)?

Odpowiedź: Nie, obecnie nie potrzebujesz konta PSN do użytkowania gier od PlayStation Studios na PC (ang: No, you currently do not need a PSN account to enjoy PlayStation Studios games on PC).

Analizując powyższe należy skupić się na słownie „currently” czyli obecnie. Taki zapis pozostawia firmie Sony spore pole manewru.

Inne wątpliwości

Łączy się to również dość dobrze z innymi pytaniami, które można znaleźć na stronie. Obecnie również nie można kupić jednej kopii gry, aby bawić się na PC oraz konsoli, a także (na chwilę obecną) nie ma możliwości transferu zapisów. Brak jest jednak jednoznacznego stwierdzenia, iż takie funkcje nie zostaną kiedyś wprowadzone, a czytelnicy są pozostawieni jedynie ze słowem „currently”.

Patrząc na to, że Sony coraz śmielej wydaje swoje produkty na PC, możemy się domyślać, że ich nieprecyzyjność w tych kwestiach może oznaczać większe plany odnośnie rynku pecetowego.

Czym jest PSN

Przypominamy, iż PlayStation Network to usługa sieciowa pozwalająca między innymi na zakup gier poprzez dedykowany sklep, a także na zabawę online oraz wiele innych aktywności na konsolach PlayStation.PlayStation – strona oficjalna

  1. PlayStation – strona oficjalna

Damian Gacek

Damian Gacek

Absolwent Filologii Angielskiej oraz English in Public Communication. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lektor języka angielskiego. Z GRYOnline.pl współpracuje od 2019 r. Przez ten czas pisał dla różnych działów. Obecnie zajmuje się głównie poradnikami i okazjonalnie wspiera newsroom. Autor przeglądu Małe ale Wielkie. Elektroniczną rozrywką interesuje się od dziecka. Gdy był młodszy zdarzyło mu się nawet popełnić artykuł naukowy dotyczący tłumaczenia gier wideo. Uwielbia RPG-i oraz strategie. Często nurza się również w odmętach produkcji indie. W wolnych chwilach pracuje nad książką oraz uczy się edycji filmów.

więcej