Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 kwietnia 2021, 20:56

autor: aadamus

Apex Legends Mobile zapowiedziane

Studio Respawn zapowiedziało Apex Legends Mobile, czyli przeznaczoną na smartfony wersję popularnego battle royale. Produkcja będzie posiadała zmienione sterowanie i ekskluzywne obiekty kosmetyczne. Na ten moment nie wiadomo, kiedy tytuł będzie dostępny w Polsce.

W skrócie:

  1. dyrektor kreatywny ze studia Respawn zapowiedział darmowe Apex Legends Mobile;
  2. sterowanie w grze ma być całkowicie przystosowane do ekranów dotykowych;
  3. tytuł wiosną trafi na testowy rynek obejmujący Indie i Filipiny.

Dyrektor kreatywny z Respawn – Chad Grenier – ogłosił, że studio pracuje nad Apex Legends Mobile, czyli przeznaczoną na urządzenia mobilne wersją popularnego battle royale. Tytuł będzie dystrybuowany w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Produkcja nie będzie odbiegać rozgrywką od tego, czego można doświadczyć w Apex Legends. Oznacza to, że w meczach będzie uczestniczyć maksymalnie 60 graczy, podzielonych na 20 trzyosobowych drużyn. Najważniejszą zmianą w stosunku do oryginału ma być nowy model sterowania dostosowany do ekranów dotykowych. W związku z tą modyfikacją Apex Legends Mobile nie będzie posiadał opcji crossplay z PC oraz konsolami.

Wspomniane powyżej mikrotransakcje będą oferować jedynie rzeczy, które nie wpływają na rozgrywkę. Wśród nich znajdziemy przepustki bojowe, przedmioty kosmetyczne oraz obiekty do odblokowania. Co ważne, elementy do zdobycia będą różnić się od tych znajdujących się w Apex Legends.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy będziemy mogli wypróbować Apex Legends Mobile. Wiosną tytuł trafi na rynek testowy obejmujący teren Indii i Filipin. Dodatkowo będzie on dostępny tylko dla posiadaczy telefonów z systemem Android (wersja na iOS pojawi się później). Dopiero po tym etapie produkcja zostanie udostępniona graczom z innych regionów świata.

Warto mieć na uwadze, że Apex Legends cieszy się dużą popularnością. Zaledwie 4 dni temu twórcy poinformowali, że liczba graczy bawiących się w tytule przekroczyła 100 milionów. Dodatkowo, przy okazji dzisiejszej zapowiedzi, ogłoszono, iż w najbliższym czasie otrzymamy informacje na temat największej aktualizacji, jaka kiedykolwiek trafiła do gry.

  1. Apex Legends - poradnik do gry
  2. Apex Legends – oficjalna strona