Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 20:24

autor: Entelarmer

Sony ulega graczom - PlayStation Store nie zniknie z PS3 i PSV

Sony wycofało się z planów zamknięcia PS Store na konsolach PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Prezes Jim Ryan potwierdził, że decyzja ta wynika z wysłuchania opinii graczy.

Pod koniec marca firma Sony potwierdziła pogłoski o planowanym zakończeniu wsparcia PlayStation Store na starszych konsolach. Jednakże gwałtowna reakcja wielu graczy najwyraźniej skłoniła spółkę do częściowej zmiany decyzji. Jim Ryan, prezes Sony Interactive Entertainment, poinformował o rezygnacji z zamknięcia PS Store na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Jedynie posiadacze PSP odczują różnicę, aczkolwiek na tej platformie sklep był niedostępny już w 2016 roku – 2 lipca zniknie tylko opcja dokonywania zakupów z poziomu gry.

W komunikacie na oficjalnym blogu PlayStation Jim Ryan raz jeszcze podał niektóre powody wcześniejszej decyzji: chęć skupienia się na rozwoju nowych platform oraz „wyzwania” utrudniające dalsze wsparcie PS Store na starszych konsolach. Niemniej prezes SIE przyznał, że było to błędne posunięcie, i wyraził zadowolenie, iż „udało się znaleźć rozwiązanie” pozwalające na dalsze funkcjonowanie sklepu na PS3 i PS Vita „w najbliższej przyszłości”. W przypadku przenośnej konsoli jest to o tyle znamienne, że według niedawnych plotek miała ona być kompletną porażką (co wyjaśniałoby deklarowany przez SIE brak zainteresowania nowymi handheldami), a Sony miało nie kwapić się do wskazywania przyczyn fatalnych wyników PSV. Innymi słowy, problem dotyczyłby stosunkowo nielicznej grupy nabywców.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation