Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2021, 21:32

Sony podaje daty i szczegóły zamknięcia PS Store na PS3, PS Vita i PSP

Firma Sony potwierdziła plany zamknięcia PlayStation Store na starszych urządzeniach. Za kilka miesięcy sklep będzie niedostępny na PlayStation 3, PlayStation Portable oraz PlayStation Vita.

Jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat zakończenia wsparcia platformy PlayStation Store na starszych konsolach Sony. Teraz firma potwierdziła planowane zamknięcie sklepu na PS3 i PSP (2 lipca) oraz PS Vita (27 sierpnia). Nieco wcześniej internauci (via ResetEra) zauważyli, że stara wersja platformy przestała działać w przeglądarkach. Sony uzasadnia to chęcią skupienia się na rozwoju nowego wcielenia PlayStation Store.

Co to dokładnie oznacza dla posiadaczy tych urządzeń, szczegółowo opisano na oficjalnej stronie PlayStation. W przypadku PSP sklep formalnie został zamknięty już w 2016 roku, ale 2 lipca zniknie też opcja dokonywania zakupów z poziomu gry. Na pozostałych platformach nie będzie już można kupować ani gier, ani materiałów wideo. Co ważne, jeśli zakupimy jakiś produkt przed zamknięciem PS Store na tych trzech platformach, nadal będzie można go pobrać w późniejszym terminie. Wciąż też będzie opcja realizowania kuponów na gry oraz korzystania z aktywnej subskrypcji PlayStation Plus.