Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2021, 19:49

autor: hexx0

Czy w przyszłości tak będą wyglądać pudełkowe wydania gier? Zobacz niesamowity cover Demon’s Souls

Jeden z użytkowników Reddita wykorzystał swoją znajomość programów do obróbki grafiki oraz wideo i wykonał animowaną okładkę remake'u Demon’s Souls na PlayStation 5.

Użytkownik serwisu Reddit o ksywce Dion42o poświęcił dwa dni, aby przygotować animowaną okładkę pudełkowego wydania dostępnej na PlayStation 5 gry Demon’s Souls. Kreatywny twórca przyznał, że ostateczny rezultat udało mu się uzyskać wyłącznie przy użyciu programów AfterEffects oraz Photoshop od Adobe. Animowaną okładkę remake’u pierwszej odsłony serii Souls możecie zobaczyć poniżej.

Szczególne wrażenie robią smugi dymu unoszące się znad płonących palenisk rozlokowanych na zamkowych wieżach i wzdłuż mostu. Obłoki mgły (białej jak mleko) snują się pomiędzy rozwścieczonymi, nieumarłymi duszami a odwróconym do nas tyłem bohaterem, którego sylwetka obraca się wraz z ruchem dłoni trzymającej pudełko z grą.

Warto dodać, że technologia, którą posłużył się Dion42o, została wcześniej wykorzystana np. w Pokemon GO. Rozszerzona rzeczywistość (ang. augmented reality) pozwala nakładać na otaczające nas obiekty efekty wizualne, w tym także potwory, i obserwować je z wykorzystaniem smartfona jako swego rodzaju filtru. Dostrzec to, co niewidzialne, będziemy mogli także w zapowiedzianym na 2021 rok The Witcher: Monster Slayer. A jeśli interesuje Was proces tworzenia tego typu efektów, zajrzyjcie do tego materiału na YouTubie. Na początek powinien być jak znalazł.