Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2019, 20:13

autor: Ender

Apex Legends – nowa bohaterka i rozgrywka rankingowa

Studio Respawn Entertainment przedstawiło plany rozwoju popularnego battle royale Apex Legends. Poznaliśmy nową grywalną bohaterkę imieniem Wattson, szczegóły dotyczące drugiego sezonu gry, a także nowego trybu zabawy rankingowej.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Na odbywającym się dziś wydarzeniu EA Play, towarzyszącym rozpoczynającym się wkrótce targom E3 2019 w Los Angeles, deweloperzy ze studia Respawn Entertainment przedstawili informacje na temat kolejnych nowości w Apex Legends, a więc popularnej gry battle royale, która zadebiutowała na początku tego roku.

W drugim sezonie na graczy czekają nowe skórki postaci. - Apex Legends – nowa bohaterka i rozgrywka rankingowa - wiadomość - 2019-06-08
W drugim sezonie na graczy czekają nowe skórki postaci.

Najważniejszą nadchodzącą nowością w Apex Legends jest oczywiście drugi sezon gry, zatytułowany Battle Charge. Jego start został zaplanowany na 2 lipca. Na graczy czeka zupełnie nowy plazmowy karabin maszynowy L-Star, potrafiący niszczyć drzwi oraz długo oczekiwany tryb rozgrywki rankingowej. Wygrywając mecze będziemy stopniowo wspinać się po drabince zbierającej najlepszych graczy, zdobywając po kolei sześć różnych poziomów, świadczących o naszym doświadczeniu i umiejętnościach, począwszy od najniższego (brąz) do najwyższego (Apex predator). Rankingi graczy będą najprawdopodobniej resetowane co sezon, a na najlepszych czekają unikalne nagrody. Fani otrzymają również możliwość odblokowana czterech legendarnych skórek postaci. Twórcy zasugerowali też, że podczas trwania drugiego sezonu na mapie świata pojawią się różnego rodzaju niespodzianki, w części związane z ciągle rozwijaną fabuła gry. Wszystkie szczegóły dotyczące nowości w drugim sezonie zostały zebrane na oficjalnej stronie gry.

Natalie „Wattson” Paquette to nowa grywalna bohaterka. - Apex Legends – nowa bohaterka i rozgrywka rankingowa - wiadomość - 2019-06-08
Natalie „Wattson” Paquette to nowa grywalna bohaterka.

Podczas wydarzenia EA Play zapowiedziano również zupełnie nową grywalną legendę – Natalie „Wattson” Paquette. Jest to postać nastawiona na defensywę, która wprowadza do zabawy wcześniej nieobecne elementy strategiczne, mające w zamierzeniach zmienić i uatrakcyjnić nieco standardowy przebieg meczów. Bohaterka, będąca córką jednego z twórców igrzysk Apex, jest inżynierką, używającą podczas rozgrywki szeregu unikalnych zdolności. Kontrolujący ją gracze mogą stawiać płoty energetyczne, spowalniające i zadające obrażenia wrogom. Okażą się one wyjątkowo skuteczne, zwłaszcza w drużynach znających świetnie mapę świata. Asem w jej rękawie jest również tzw. pylon przechwytujący, ładujący tarcze sojuszników oraz neutralizujący granaty oponentów znajdujących się w pobliżu. Narzędzia te pozwolą nam urządzać zabójcze zasadzki lub korzystając z otoczenia tworzyć trudne do zdobycia twierdze.

  1. Apex Legends – strona oficjalna
  2. Apex Legends – poradnik do gry