Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2019, 10:59

autor: Adrian Werner

Battlefield 5 - pierwszy teaser War in the Pacific, zwiastun jutro

Studio DICE wypuściło teaser War in the Pacific, czyli piątego rozdziału rozwoju gry Battlefield 5. Pierwszy zwiastun zostanie udostępniony jutro.

Pierwszy zwiastun obejrzymy jutro po południu. - Battlefield 5 - pierwszy teaser War in the Pacific, zwiastun jutro - wiadomość - 2019-10-22
Pierwszy zwiastun obejrzymy jutro po południu.

Jutro studio DICE ujawni War in the Pacific, czyli kolejny rozdział rozwoju strzelanki Battlefield V. Już teraz jednak wypuszczono 14-sekundowy teaser mający zaostrzyć nam apetyt.

Pełen zwiastun zostanie pokazany 23 października o godzinie 15:00 czasu polskiego. Wtedy też poznamy pierwsze oficjalne konkrety na temat aktualizacji.

Fani spekulują, że teaser najpewniej pokazuje Bitwę o Iwo Jimę. Mapa zawierająca tę wyspę oraz otaczające ją wody po raz pierwszy pojawiła się w grze Battlefield 1942, gdzie służyła do potyczek w trybie Podboju (ang. Conquest). Poziom dostępny był również w Battlefield 1943.

Przypomnijmy, że według rozkładu aktualizacji War in the Pacific ruszy jesienią tego roku. Poza Iwo Jimą mamy otrzymać jeszcze dwie dodatkowe mapy. Do tego dojdzie siedem nowych broni i gadżetów oraz łodzie.

Battlefield V ukazał się w listopadzie zeszłego roku. Produkcja trafiła na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra spotkała się z dosyć ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 81%. W przypadku XONE jest to 78%, a najsłabiej poradziła sobie edycja na PS4, która może się pochwalić jedynie wynikiem 73%. Tytuł spodobał się również naszemu recenzentowi, który wystawił mu notę 8.0/10.

Do lutego sprzedano 7,3 mln egzemplarzy. Wynik ten, choć sam w sobie imponujący, był niższy niż zakładały prognozy wydawcy (o milion egz.). W marcu ukazała się aktualizacja z trybem battle royale nazwanym Firestorm, która na nowo rozpaliła zainteresowanie grą. Ciekawi nas, czy Wojna na Pacyfiku będzie miała podobny wpływ na popularność Battlefielda V.

  1. Oficjalna strona serii Battlefield
  2. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V