Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2019, 11:35

Fan klocków LEGO odtworzył dom Linka z Zeldy BotW

Jeden z fanów The Legend of Zelda: Breath of the Wild postanowił wybudować z klocków LEGO dom Linka z tej głośnej produkcji firmy Nintendo. Efektami swoich prac pochwalił się na Instagramie.

Oto dom, który może kupić Link w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. - Fan klocków LEGO odtworzył dom Linka z Zeldy BotW - wiadomość - 2019-10-22
Oto dom, który może kupić Link w The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Jak zapewne pamiętają osoby, które miały okazję grać w The Legend of Zelda: Breath of the Wild, na pewnym etapie zabawy w wiosce Hateno Link, czyli główny bohater produkcji, może zakupić dom. To dość charakterystyczne miejsce na mapie krainy Hyrule stało się obiektem zainteresowania niejakiego Boba1980, który zdecydował się na przygotowanie modelu tego budynku z klocków LEGO. W całej okazałości można obejrzeć go na Instagramie. Na portalu pojawiło się również kilka fotografii prezentujących prace na różnych etapach.

Warto zauważyć, że Boba1980 odtworzył dom Linka nie tylko od zewnątrz. Postarał się również o stworzenie jego wnętrza. Hobbysta umieścił w nim łóżko, półki, stół i drewniane podłogi, czyli wszystko, co znajdziecie w cyfrowym oryginale po pełnym jego umeblowaniu. Wrażenie robi także pieczołowicie przygotowane otoczenie. Całość zachowuje nieco bajkowy klimat znany z dzieła firmy Nintendo.

To nie pierwsza próba stworzenia obiektu znanego z The Legend of Zelda: Breath of the Wild z klocków LEGO. Chociażby w marcu tego roku internet obiegły zdjęcia stajni przygotowanej przez osobę ukrywającą się pod pseudonimem Hanwasyellowfirst. Projekt zyskał uznanie społeczności i na stronie LEGO Ideas, na której można umieszczać swoje pomysły na zestawy popularnych duńskich klocków, zebrał 10 tysięcy pozytywnych głosów od użytkowników. Całość, wraz ze szczegółowym opisem poszczególnych elementów, znajdziecie w tym miejscu.

Wszystkie grafiki prezentujące model domu pochodzą z Instagrama.

Będące istotnym elementem szeroko pojętej popkultury klocki LEGO na dobre zagościły w świadomości graczy z całego świata. Nie chodzi tu jedynie o bardzo popularne gry zręcznościowe tworzone przez studio Traveller’s Tales. Sami fani lgną się do odtwarzania swoich ulubionych miejsc oraz sytuacji z gier za pomocą słynnej duńskiej zabawki, czego doskonałym przykładem są opisane w niniejszej wiadomości modele oraz przygotowane przez Adama J. Middletona grafiki przedstawiające Ellie i Joela z The Last of Us w postaci ludzików LEGO, o których informowaliśmy pod koniec ubiegłego miesiąca.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  2. Recenzja gry The Legend of Zelda: Breath of the Wild – sandboks wymyślony na nowo