Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Corpse Party 2: Dead Patient (PC)

Corpse Party 2: Dead Patient PC

Epizodyczny japoński horror, w którym zwiedzamy zakamarki spowitego mrokiem szpitala, gdzie kryją się zombie, duchy i inne potwory. Akcja Corpse Party 2: Dead Patient rozgrywa się po wydarzeniach z poprzedniej odsłony – Corpse Party: Blood Drive.

Przygodowe | survival horror | horror | visual novel | top-down | epizodyczne

PC Windows
Okładka Corpse Party 2: Dead Patient (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

23października2019

23października2019

Steam

Corpse Party 2: Dead Patient jest przygodową grą w konwencji horroru autorstwa japońskiego studia Team GrisGris. W zespole pracują osoby odpowiedzialne za pierwszą część cyklu. Akcja została ukazana z perspektywy lotu ptaka i nawiązuje swoim charakterem do gier stworzonych w RPG Maker, mimo że udało się porzucić dwuwymiarową grafikę na rzecz 3D. Gra jest pełna brutalnych i krwawych obrazów, a co za tym idzie – przeznaczona dla dojrzałego odbiorcy. Corpse Party 2: Dead Patient było dystrybuowane w formie epizodycznej, a pierwszy odcinek ukazał się 23 października 2019 roku.

Fabuła

Główną bohaterką opowieści jest typowa japońska licealistka Ayame Itou, która budzi się ze śpiączki w opuszczonym i spowitym mrokiem szpitalu zwanym Amare Patriarcha Crucis. Nie pamięta jednak nic ze swojej przeszłości, nawet swojego imienia, które dopiero poznaje na znalezionym nagraniu. Znajduje się w pułapce i podczas eksploracji zakątków splądrowanego szpitala odkrywa, że jest on pełen innych pacjentów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji, oraz niebezpiecznych kreatur pokroju zombie i przerażających duchów. Naszym zadaniem jest odkrycie prawdy na temat niepokojących wydarzeń, jakie miały miejsce w szpitalu oraz ucieczka z tego miejsca.

Akcja rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach z ostatniej części serii, Corpse Party: Blood Drive. Choć jest to zupełnie nowy rozdział historii, to nawiązuje on do poprzedniczki, co jest dodatkowym atutem dla największych fanów produkcji studia 5pb. W przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon, gra ma charakter epizodyczny. Na całość składają się cztery powiązane ze sobą fabularnie odcinki.

Mechanika

Corpse Party 2: Dead Patient to klasyczna gra przygodowa czerpiąca pełnymi garściami z takich gatunków jak horrory i visual novel. Rozgrywka polega głównie na przemieszczaniu się po terenie szpitala, rozwiązywaniu łamigłówek, rozmowie z innymi postaciami oraz podejmowaniu trudnych wyborów. Ayame może również wchodzić w interakcję z różnymi obiektami, np. chować się w szafach czy odwracać jakimś przedmiotem uwagę potworów czyhających w mroku. Co więcej, w grze pojawiają się bardziej zręcznościowe sceny, np. walki z bossami czy sekwencje, w których trzeba używać szybko ukazanego na ekranie klawisza.

Kwestie techniczne

Pierwsze części Corpse Party cechowały się dwuwymiarową grafiką, tym razem jednak pokuszono się o przejście w trójwymiar, ale z zachowaniem charakterystycznego dla serii widoku z lotu ptaka. Oprawa wizualna nie jest ani zbyt kolorowa, ani przesadnie mroczna i dobrze oddaje atmosferę produkcji. Jest ona też dość prosta, choć twórcy odpowiednio ją unowocześnili, dodając między innymi dynamiczne oświetlenie. Rolę kompozytora odegrał Mao Hamamoto, autor ścieżki dźwiękowej do poprzednich odsłon cyklu Corpse Party.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Corpse Party 2: Dead Patient

Wymagania wiekowe Corpse Party 2: Dead Patient

16+

Wymagania sprzętowe Corpse Party 2: Dead Patient

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6400 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 950 / Radeon R9 270 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: AMD FX-6300 3.5 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 750 Ti / Radeon RX 550 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7