Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCANDPSViOSSwitch
Okładka Corpse Party: Blood Drive (PC)
OkładkaCorpse Party: Blood Drive (PC)

Corpse Party: Blood Drive

Kolejna odsłona rozwijanej przez studio 5pb. serii japońskich survival horrorów, zrealizowanych w konwencji visual novel. Akcja Corpse Party: Blood Drive toczy się po wydarzeniach z Book of Shadows i koncentruje na losach jednej z jej bohaterek, Ayumi Shinozaki.

Przygodowe | survival horror | widok izometryczny | horror | visual novel

Corpse Party: Blood Drive Premiera

24lip2014

PSV

31sty2017

AND iOS

10paź2019

Switch PC

producent: 5pb. wydawca: XSEED Games Strona oficjalna

Gry podobne do Corpse Party: Blood Drive

Creeping Terror

The Coma: Recut

Detention

Corpse Party: Blood Drive to finałowa odsłona popularnej japońskiej serii survival horrorów, której początki sięgają połowy lat 90. ubiegłego wieku. Deweloperem jest japońskie studio 5pb, zaś wydawcą XSEED Games. Gra ukazała się pierwotnie jedynie na przenośnej konsoli PlayStation Vita. W 2017 roku tytuł trafił na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android, a później także na PC i Nintendo Switch.

Fabuła

Akcja Corpse Party: Blood Drive toczy się dwa miesiące po wydarzeniach przedstawionych w grze Corpse Party: Book of Shadows. Jedna z jej bohaterek, Ayumi Shinozaki, omal nie zapłaciła najwyższej ceny za użycie czarnej magii. Mimo przetrwania traumatycznych wydarzeń, dziewczyna nie otrzymuje szansy na spokojne życie. Jej ciotka informuje ją, że rodzina od wielu pokoleń strzeże tajemniczej Księgi Cieni, która w nieodpowiednich rękach może doprowadzić do zagłady świata. Książka znajdować ma się ponoć w dawnej rezydencji rodziny. Ayumi wyrusza więc, aby ją odnaleźć.

Mechanika

Pod względem mechaniki Corpse Party: Blood Drive nie odróżnia się znacząco od swojej poprzedniczki. Wydarzenia ukazane zostały z perspektywy izometrycznej, a sama rozgrywka sprowadza się do eksploracji kolejnych pomieszczeń posępnego domostwa. Podczas zabawy bohaterka rozwiązuje zróżnicowane zagadki, a także podejmuje trudne decyzje, które w istotny sposób wpływają na przebieg fabuły. Od czasu do czasu Ayumi stawia też czoła monstrom i innym nadnaturalnym niebezpieczeństwom. Ponieważ gra nie przewiduje możliwości walki, w sytuacjach zagrożenia protagonistka musi ratować się ucieczką. Pewną pomocą służy jej nieodłączna latarka, lecz musimy mieć na uwadze, że jej baterie – podobnie jak siły bohaterki – wyczerpują się w niezwykle szybkim tempie.

Kwestie techniczne

Corpse Party: Blood Drive prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednia odsłona serii, choć stylistyka wykonania pozostała niezmieniona i nadal obraca się w charakterystycznych klimatach mangi i anime. O odpowiedni nastrój dba także dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, która potrafi przyprawić o dreszcz – zwłaszcza podczas gry na słuchawkach.

Tryb gry: single player  

Corpse Party: Blood Drive cena w dniu premiery: 80,00 PLN

Klasyfikacja PEGI Corpse Party: Blood Drive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Corpse Party: Blood Drive Wymagania sprzętowe

PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Intel UHD 620 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PSV
PC
AND
iOS
Switch