Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 października 2019, 09:59

Battlefield 6 najwcześniej w 2021 roku

EA poinformowało, że nowa odsłona cyklu Battlefield ukaże się najwcześniej za dwa lata. W przyszłym roku wydawca skoncentruje się na rozwoju Apex Legends.

Na kolejnego Battlefielda poczekamy jeszcze przynajmniej dwa lata. - Battlefield 6 najwcześniej w 2021 roku - wiadomość - 2019-10-30
Na kolejnego Battlefielda poczekamy jeszcze przynajmniej dwa lata.

Firma Electronic Arts podzieliła się z inwestorami planami odnośnie rozwoju swoich popularnych marek strzelankowych. Dowiedzieliśmy się, że następna odsłona cyklu Battlefield ukaże się dopiero w 2021 lub 2022 roku.

Ta nowina zostanie najpewniej entuzjastycznie przyjęta przez fanów marki. Battlefield V radzi sobie bowiem bardzo dobrze i może bawić graczy jeszcze przez długi czas. Wydana w marcu aktualizacja z trybem battle royale (Firestorm) na nowo rozpaliła zainteresowanie grą, a obecnie gracze z niecierpliwością wypatrują premiery Wojny na Pacyfiku, czyli piątego rozdziału w rozwoju tego projektu.

Ponadto wydawca chce poczekać, aż nowa generacja konsol zyska dużą bazę użytkowników zanim wypuści na nią nowego Battlefielda. EA poinformowało także, że kolejna odsłona cyklu skoncentruje się na usługach sieciowych oraz zaoferuje sporo nowych rozwiązań, które do tej pory nie pojawiły się w tym cyklu.

Warto zauważyć, że oznacza to spowolnienie produkcji nowych odsłon marki. Od kilku lat Electronic Arts rozwijało serie Battlefield i Star Wars: Battlefront w cyklach dwurocznych. Teraz jednak w najbliższych planach nie ma ani Battlefielda 6, ani Star Wars: Battlefront 3. Zamiast tego firma woli wspierać już obecne na rynku gry.

Electronic Arts może sobie pozwolić na brak pośpiechu w pracach nad nowym Battlefieldem za sprawą Apex Legends. Ta produkcja free-to-play okazała się dla wydawcy wielkim sukcesem i zapewniła firmie mocną pozycję na rynku strzelanek. Dlatego zamiast wydawać nową grę z tego gatunku w 2020 roku EA zamierza następnych kilkanaście miesięcy poświęcić na rozwój tego przeboju F2P.

Przyszły rok zapowiada się zresztą intensywnie dla Apex Legends. Gra zadebiutuje wreszcie w Chinach, a do tego ma trafić na inne platformy sprzętowe. Wiemy już, że w planach jest wydanie mobilne na systemy iOS i Android, ale nie zdziwilibyśmy się, gdyby produkcja zawitała również na Nintendo Switch oraz nową generację konsol w postaci PlayStation 5 oraz Xboksa Scarlett.

  1. Electronic Arts – strona oficjalna
  2. Oficjalna strona serii Battlefield
  3. Recenzja gry Battlefield 5 – świetne multi i słaba kampania