Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release NVIDIA Press Release 28 października 2019, 17:32

Przyszłość strumieniowej rozrywki rozpoczyna się wraz z premierą NVIDIA SHIELD TV w cenie od 749 zł

Nowy procesor Tegra X1+ i technologia głębokiego uczenia się wspierają zaawansowany upscaler wykorzystujący sztuczną inteligencję oraz formaty Dolby Atmos i Dolby Vision.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firma NVIDIA podniosła dziś poprzeczkę wymagań stawianym multimedialnym odtwarzaczom strumieniowym, prezentując urządzenie SHIELD™ TV nowej generacji, zapewniające we własnym salonie rozrywkę, gry oraz funkcje sztucznej inteligencji na najwyższym poziomie, w cenie od 749 zł.

Przyszłość strumieniowej rozrywki rozpoczyna się wraz z premierą NVIDIA SHIELD TV w cenie od 749 zł - ilustracja #1

Dwa nowe modele urządzenia SHIELD, SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro, zapewniają wyjątkowe wrażenia wizualne i dźwiękowe. Wyposażone są w nowy procesor Tegra® X1+, który zapewnia nawet o 25 procent wyższą wydajność niż jego poprzednik i wspiera wyświetlanie obrazu w formacie Dolby Vision oraz doskonały dźwięk w standardzie Dolby Atmos. Jego moc obliczeniowa znacząco poprawia jakość obrazu, wykorzystując sztuczną inteligencję do zwiększania jakości strumieni wideo z rozdzielczości HD do 4K.

„Nowe modele stanowią duży krok naprzód dla całej rodziny SHIELD, która konsekwentnie od pięciu lat wprowadza na salony przełomowe innowacje”, powiedział Jeff Fisher, wiceprezes działu PC w firmie NVIDIA. „Zapewniają bezsprzecznie najlepszą w swojej klasie rozrywkę, wspieraną przez Dolby Atmos, Dolby Vision i nasze przełomowe rozwiązania w wykorzystaniu sztucznej inteligencji do poprawy jakości odtwarzania strumieniowego obrazu”.

SHIELD oferuje opcje, które przypadną do gustu każdemu, od zwykłych streamerów po entuzjastów wideo i gier.

Przyszłość strumieniowej rozrywki rozpoczyna się wraz z premierą NVIDIA SHIELD TV w cenie od 749 zł - ilustracja #2

Urządzenie SHIELD TV posiada wyjątkowo smukłą i kompaktową obudowę, która powoduje, że całkowicie wtapia się w salonowe centrum rozrywki. Jest wyposażone w port Gigabit Ethernet, dwuzakresowe Wi-Fi oraz gniazdo rozszerzenia pamięci masowej microSD.

SHIELD TV Pro natomiast przenosi rozrywkę na wyższy poziom dla najbardziej wymagających użytkowników. Opiera się na eleganckim wzornictwie znanym z poprzedniej generacji urządzenia i jest wyposażony w większą pamięć operacyjną oraz pamięcią na dane, a także dwa porty USB do obsługi serwera multimediów Plex oraz podłączania dysków twardych o dużej pojemności lub innych urządzeń USB.

Oba są sprzedawane w pakiecie z całkowicie nowym pilotem, zasilanym dwiema bateriami AAA, który ma aktywowane ruchem podświetlane przyciski, wbudowany lokalizator w przypadku zagubienia oraz mikrofon do wyszukiwania głosowego.

SHIELD, jako urządzenie zgodne z platformą Android TV™, zapewnia dostęp do ponad 500 000 filmów i programów telewizyjnych oraz ponad 5000 aplikacji i gier za pośrednictwem sklepu Google Play. Asystent Google umożliwia użytkownikom szybki dostęp do rozrywki, kontrolowanie inteligentnych urządzeń i uzyskiwanie odpowiedzi na ekranie za pomocą głosu. SHIELD obsługuje teraz „procedury” – za pomocą jednego polecenia Asystent Google wykona wiele zadań.

„NVIDIA nieustannie przesuwa granice korzystania z mediów i rozrywki w domu”, powiedziała Shalini Govil-Pai, dyrektor ds. zarządzania produktami dla systemu Android TV w Google. „Dzięki połączeniu Dolby Vision i Dolby Atmos z systemem Android TV użytkownicy nowych odtwarzaczy multimedialnych SHIELD TV uzyskują wyjątkowe możliwości, które reprezentują bogatą zawartość i możliwości naszej platformy”.

Spektakularne efekty wizualne i dźwiękowe

Dolby Vision odmienia rozrywkę dzięki ultra-żywemu obrazowi – filmy są nasycone jasnością, kontrastem, kolorami i szczegółami. Zapewnia barwy, których nigdy dotąd nie widziano na ekranie, z dużym kontrastem, nawet 40x większą jasnością i 10x ciemniejszymi cieniami.

Dolby Atmos stanowi krok naprzód w stosunku do dźwięku przestrzennego, zapewniając słuchaczom niezwykłe wrażenia z poruszającego się wokół nich dźwięku. Odbiorcy czują się, jakby byli w centrum akcji, ponieważ dźwięki i muzyka ożywają z zapierającym dech w piersiach realizmem.

Sztuczna inteligencja w domu

SHIELD korzysta z wiodącej pozycji firmy NVIDIA w dziedzinie badań nad sztuczną inteligencją, oferując funkcje których próżno szukać w konkurencyjnych urządzeniach. Oprócz wbudowanego Asystenta Google oraz łączności z Amazon Echo, nowe streamery używają upscalera wykorzystującego sztuczną inteligencję do ożywienia materiałów HD. Przeszkolony w głębokiej sieci neuronowej upscaler pozwala właścicielom SHIELD oglądać treści 720p i 1080p w wysokiej jakości rozdzielczości 4K.

Wspaniałe gry

SHIELD oferuje najszerszą gamę gier dostępnych na urządzeniu do przesyłania strumieniowego, obsługując gry PC z chmury, lokalny streaming oraz nowoczesne gry dla systemu Android. Gracze mogą korzystać z setek gier w usłudze GeForce NOW™ beta, w tym najnowszych tytułów oraz najlepszych darmowych gier, takich jak Fortnite.

Ceny i dostępność

SHIELD TV oraz SHIELD TV Pro są już dostępne od dzisiaj w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i wybranych krajach europejskich, w tym w Polsce. Cena SHIELD TV z pilotem wynosi 749 zł, a urządzenie SHIELD TV Pro z pilotem, 3 GB pamięci i 16 GB pamięci masowej kosztuje 999 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://shield.nvidia.pl/.

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.