Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ultimate Admiral: Dreadnoughts (PC)

Ultimate Admiral: Dreadnoughts PC

Strategia czasu rzeczywistego osadzona w latach 1890-1938. W Ultimate Admiral: Dreadnoughts dowodzimy flotą wojenną jednej ze światowych potęg, a naszym zadaniem jest podejmowanie kluczowych decyzji, kierowanie okrętami w walce, a nawet projektowanie ich.

Strategiczne | RTS | wojenne | strategiczne wojenne | statki | historyczne | XIX wiek | dwudziestolecie międzywojenne | początek XX wieku

PC Windows
Okładka Ultimate Admiral: Dreadnoughts (PC)

producent: Game-Labs

wydawca: Game-Labs

Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

3października2019

Alpha Test

Złożenie zamówienia na Limited Edition daje dostęp do gry w wersji alfa. Szczegóły: https://www.dreadnoughts.ultimateadmiral.com/post/pre-order-and-play

2021

wczesny dostęp

2022

2022

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ultimate Admiral: Dreadnoughts jest grą strategiczną, a której wcielamy się w admirała kierującego wielką flotą okrętów bojowych, należącą do jednej ze światowych potęg. Produkcja oferuje realistyczne bitwy morskie i rozbudowaną kampanię fabularną, której akcja toczy się od końca XIX do początku XX wieku. Za przygotowanie i wydanie tego tytułu odpowiada studio Game-Labs (twórcy Ultimate General: Civil War oraz Naval Action).

Mechanika

W Ultimate Admiral: Dreadnoughts wcielamy się w admirała kierującego flotą okrętów bojowych, należącą do wybranej przez nas nacji (do wyboru m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Stany Zjednoczone, Japonia, Chiny, Austro-Węgry czy Rosja). Do naszych zadań należy nie tylko kontrolowanie jednostek w czasie bitwy, ale też przygotowanie ich do walki i podejmowanie różnorakich decyzji strategicznych, dotyczących na przykład umiejscowienia naszych sił na mapie czy składu floty.

Deweloperzy umożliwili graczom nawet projektowanie własnych okrętów. Wykorzystujemy w tym celu potężny, ale intuicyjny edytor, pozwalający na modyfikowanie poszczególnych aspektów danej jednostki (m.in. grubości i odporności poszycia, silnika, czy potencjału do nabierania wody) oraz umiejscowienia różnych elementów. Tworzone okręty mogą należeć do jednej z kilku klas, takich jak Battleship, Battlecruiser, Heavy Cruiser, Light Cruiser, Destroyer czy Torpedo Boat.

W czasie samych starć gra przypomina klasyczną produkcję z gatunku RTS (ang. real time strategy, czyli strategia czasu rzeczywistego). Twórcy postawili na realizm, co skutkuje m.in. wiernie odwzorowaną balistyką. W zależności od konkretnego okresu historycznego, poza widocznymi wrogami często musimy też zwracać uwagę na szereg ukrytych zagrożeń, takich jak miny czy okręty podwodne. Nie bez znaczenia pozostaje też pogoda.

Tryby gry

W Ultimate Admiral: Dreadnoughts możemy grać wyłącznie samotnie. Gra oferuje kampanię fabularną, która rozgrywa się na podzielonej na wiele większych i mniejszych regionów mapie, przypominającej nieco to, co znamy z popularnej serii Total War (warstwa strategiczna została tutaj nieco ograniczona, ale mamy np. możliwość zawierania sojuszy).

W produkcji znajdziemy także tryb swobodnej gry Naval Academy, w ramach którego możemy toczyć pojedyncze bitwy z wrogami sterowanymi przez AI. Twórcy przygotowali szereg misji, które stanowią samodzielne wyzwanie, ale też uczą gracza poszczególnych mechanik (Naval Academy pełni więc również rolę swoistego samouczka).

Kwestie techniczne

Ultimate Admiral: Dreadnoughts posiada atrakcyjną, trójwymiarową oprawę graficzną. Na szczególną uwagę zasługują tutaj realistycznie odwzorowana woda, a także bardzo szczegółowe projekty poszczególnych okrętów, które powinny ucieszyć każdego fana sklejania modeli. Są złożone z dużej liczby elementów, charakteryzują się właściwym kształtem oraz rozmiarem i przypominają swoje odpowiedniki z prawdziwego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.4 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate Admiral: Dreadnoughts

Wymagania wiekowe Ultimate Admiral: Dreadnoughts

12+

Wymagania sprzętowe Ultimate Admiral: Dreadnoughts

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-2500K 3.3 GHz / AMD Phenom II X4 940 3.0 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i7-3770 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Premiery i renesans Steel Division 2 - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów
Premiery i renesans Steel Division 2 - Tbone'owy przegląd strategii i symulatorów

wiadomość7 lutego 2021

W tym odcinku przeglądu strategii i symulatorów - świeże premiery: Field of Glory II: Medieval i War on the Sea. Sprawdziłem też czy Steel Division 2 zmieniło się na lepsze od momentu wydania, w ramach szykowania się na DLC - Burning Baltics.