Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2011, 10:35

autor: Sarge

Ninja Gaiden 3 dostanie tryb wieloosobowy

Najnowszy numer PlayStation: The Official Magazine przyniósł ze sobą kilka detali na temat Ninja Gaiden 3. Część z nich pokrywa się z tym, co mogliśmy przeczytać w poprzednich wiadomościach, ale dowiedzieliśmy się też czegoś nowego.

Najnowszy numer PlayStation: The Official Magazine przyniósł ze sobą kilka detali na temat Ninja Gaiden 3. Część z nich pokrywa się z tym, co mogliśmy przeczytać w poprzednich wiadomościach, ale dowiedzieliśmy się też czegoś nowego.

Jak zdradził Yosuke Hayashi (szef studia Team Ninja), w pełnej wersji gry poza historią dla jednego gracza sprawdzimy również tryb wieloosobowy. Będzie to zatem debiut sieciowych potyczek w tej serii, ale niestety nie zdradzono żadnych szczegółów na ich temat. Pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że nie wpłynie to negatywnie na żywotność samej kampanii.

Ninja Gaiden 3 dostanie tryb wieloosobowy - ilustracja #1

Potwierdziło się jednocześnie, że poznamy w niej Ryu Hayabusę z bardziej mrocznej strony. Zabraknie innych grywalnych postaci, a fabuła będzie w pełni skoncentrowana na znanym z poprzednich części wojowniku ninja. Także wątek brutalności zostanie potraktowany bardziej osobiście – mamy poczuć „jak to jest, gdy człowiek kogoś zabija”. Nie jesteśmy jednak pewni, czy brać te słowa na poważnie – w serii Ninja Gaiden eliminujemy setki przeciwników i raczej nie mamy czasu na rozwodzenie się nad konsekwencjami tych czynów.

Ostatnie doniesienia dotyczące bardziej przyjaznego poziomu trudności w grze z pewnością nie zostały najlepiej przyjęte przez największych fanów poprzedniczek. Hayashi uspokaja, że rozgrywka nie stanie się łatwiejsza, a raczej na swój sposób bardziej ekscytująca, by zachęcić do zabawy także osoby nie mające wcześniej do czynienia z tym cyklem. Nadal nie wyjaśnia nam to zbyt wiele, ale daje przynajmniej nadzieję, że całość pozostanie całkiem wymagająca.

Szef Team Ninja zapytany o obsługę kontrolera PlayStation Move odpowiedział tylko, że jest to „ściśle strzeżona tajemnica”. Być może więc jest na to szansa, choć na razie zbyt wcześnie na ferowanie podobnych wyroków. Więcej powinniśmy dowiedzieć się na czerwcowych targach E3, gdy spodziewamy się ujawnienia Ninja Gaiden 3 w bardziej namacalnej formie.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Ninja Gaiden 3

Ninja Gaiden 3