Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2011, 12:31

autor: Hed

Metro 2034 zabłyśnie na targach E3

Przedstawiciel firmy THQ powiedział serwisowi IndustryGamers, że Metro 2034 zostanie pokazane po raz pierwszy na tegorocznych targach E3 i zerwie wszystkim czapki z głów. Wydawca zaplanował wydanie kontynuacji strzelanki jeszcze przed wypuszczeniem na rynek pierwowzoru, który był niezły, ale ucierpiał na wewnętrznych kłopotach firmy.

Przedstawiciel firmy THQ powiedział serwisowi IndustryGamers, że Metro 2034 zostanie pokazane po raz pierwszy na tegorocznych targach E3 i „zerwie wszystkim czapki z głów”. Wydawca zaplanował wydanie kontynuacji strzelanki jeszcze przed wypuszczeniem na rynek pierwowzoru, który był niezły, ale ucierpiał na wewnętrznych kłopotach firmy.

Zdaniem Danny’ego Bilsona, jednego z najważniejszych pracowników THQ, Metro 2033 nie trafiło do swoich odbiorców, co było spowodowane restrukturyzacją i bałaganem w szeregach wydawcy. Mimo tego gra ukraińskiego studio 4A Games spodobała się wielu recenzentom i graczom. Jej fabułę napisał rosyjski pisarz Dmitrij Głuchowski.

Metro 2034 zabłyśnie na targach E3 - ilustracja #1

Kiepski wynik finansowy pierwowzoru nie wpłynął na decyzję THQ o wydaniu kontynuacji, która zdaniem Bilsona zrobi ogromne wrażenie na wszystkich zainteresowanych. Szef działu gier wydawcy nie kryje sporych nadziei w związku z tą marką. W lutym tego roku Bilson przekonywał, że Metro 2034 otrzyma znacznie większe wsparcie marketingowe.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na dalsze wieści o Metro 2034. Seria rzeczywiście ma szansę na sukces, bo z jednej strony pokazuje sytuacje kojarzące się ze S.T.A.L.K.E.R.em, ale z drugiej operuje znacznie prostszą rozgrywką i czytelniejszą fabułą. Pierwsza odsłona cyklu została wydana w 2010 roku na pecetach i konsoli Xbox 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.