Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2015, 13:04

autor: Góral

Metal Gear - sprzedaż serii przekroczyła 40 mln egzemplarzy

Metal Gear, jedna z najbardziej uznanych serii gier wideo, sprzedała się na całym świecie w nakładzie przekraczającym 40 mln egzemplarzy. W samym 2014 roku, w ręce graczy trafiło ponad 4 mln egzemplarzy.

W magazynie Famitsu (po angielsku m.in. na Hardcore Gamer) poinformowano, że seria Metal Gear sprzedała się w nakładzie przekraczającym 40 mln egzemplarzy. Do 30 września 2013 roku ilość sprzedanych kopii wszystkich odsłon wynosiła 35,7 mln, co oznacza, że w ciągu kolejnych kilkunastu miesięcy do graczy trafiło ponad 4 mln kopii, z czego zapewne spora część przypadła grze Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, która w marcu 2014 roku ukazała się na konsolach PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 i Xbox 360, a kilka tygodni temu również na komputerach osobistych. Przy okazji przypominam, że na przełomie stycznia i lutego (niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty) w Polsce ukazać ma się wydanie pudełkowe ostatniej odsłony serii.

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się w tym roku. - Metal Gear - sprzedaż serii przekroczyła 40 mln egzemplarzy - wiadomość - 2015-01-03
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain ukaże się w tym roku.
Metal Gear Solid V: The Phantom Pain w skrócie:
  • Gatunek: skradanka
  • Deweloper: Kojima Productions
  • Wydawca: Konami
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PS3, X360, PC
  • Data premiery: bieżący rok

Seria Metal Gear towarzyszy graczom od 1987 roku, kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza część na komputer MSX2. Od tamtej pory doczekaliśmy się kilku głównych odsłon, paru pobocznych, czy też spin-offu Metal Gear Rising: Revengeance. Ostatnią wydaną częścią jest wspomniane wcześniej Metal Gear Solid V: Ground Zeroes będące prologiem zaplanowanego na bieżący rok Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

W nadchodzącej produkcji ponownie wcielimy się w Big Bossa, a akcja rozpocznie się po wydarzeniach opowiedzianych w Metal Gear Solid: Peace Walker. Główny bohater podczas jednej z misji zostaje ciężko ranny i zapada w kilkuletnią śpiączkę, a po przebudzeniu postanawia się zemścić. W odróżnieniu od wcześniejszych odsłon, tym razem zabawa odbywać będzie się w otwartym świecie, a do produkcji gry używana jest technologia Fox Engine.