Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2015, 16:13

autor: Góral

Star Citizen - twórcy podsumowują 2014 i zdradzają plany na 2015 rok

Chris Roberts, szef studia Cloud Imperium Games, podsumował 2014 rok z perspektywy gry Star Citizen, wyjawiając kilka ciekawych informacji. Dodatkowo zdradził plany na bieżący rok, w którym ukazać ma się m.in. moduł FPS.

Chris Roberts, jeden z głównych twórców gry Star Citizen, opublikował na oficjalnej stronie produkcji kolejną wiadomość skierowaną do fanów powstającego space-sima, w której podzielił się kilkoma danymi oraz ogólnikowymi planami na przyszłość. Dowiedzieliśmy się m.in., że w 2014 roku studio Cloud Imperium Games wypuściło 23 aktualizacje wczesnej wersji produkcji, z czego cztery (v0.8. v0.9, v0.9.2 i Arena Commander v1.0) były naprawdę spore. Ujawniono również, że osoby, które dołożyły się do produkcji, a co za tym idzie otrzymały dostęp do obecnej wersji, pobrały w 2014 roku łącznie 13,7 petabajtów danych. Natomiast na zabawie w module Arena Commander spędzili ponad million godzin (80% single i 20% multiplayer).

Star Citizen to kosmiczny symulator. - Star Citizen - twórcy podsumowują 2014 i zdradzają plany na 2015 rok - wiadomość - 2015-01-03
Star Citizen to kosmiczny symulator.
Star Citizen w skrócie:
  • Gatunek: space-sim
  • Deweloper: Cloud Imperium Games
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: nieznana

Czytając dalej „list przewodniczącego” natrafiamy na fragment mówiący, że w zeszłym roku uzbierano 33 mln dolarów, dzięki czemu łączny budżet produkcji przekroczył 68,5 mln dolarów. W związku z tym studio rozrosło się z 70 do 180 pracowników, przy czym deweloperów wspomaga jeszcze 120 innych twórców z firm współpracujących z Cloud Imperium Games. To wszystko sprawia, że przygoda z Star Citizen dopiero się rozpoczyna.

„Star Citizen nie jest sprintem, ani nawet maratonem Nie ma ostatecznego celu, jak w przypadku tradycyjnych gier. Star Citizen jest sposobem na życie, tak długo jak społeczność jest zaangażowana w ten projekt” – stwierdził Roberts.

W związku z tym do końca produkcji jeszcze daleka droga. Obiecano, że 2015 rok będzie jeszcze lepszy niż 2014. Przede wszystkim w ręce graczy zostanie oddany moduł FPS, Planetside, tryb Arena Commander zostanie rozwinięty i pojawi się pierwszy epizod Squadron 42 (kampania solowa).

Star Citizen to gra z gatunku kosmicznych symulatorów powstająca w studiu Cloud Imperium Games, któremu przewodzi słynny Chris Roberts – jeden z głównych twórców Wing Commandera i Freelancera. Produkcja tworzona jest od 2012 roku i co jakiś czas twórcy udostępniają jej kolejne moduły. W dalszym ciągu można wspierać deweloperów, kupując grę na jej oficjalnej stronie.