Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 marca 2009, 14:40

Max Payne 1 i 2 na Xboksie 360?

Istnieje spora szansa, że już niedługo w ofercie Xbox Live pojawią się dwie pierwsze odsłony cyklu Max Payne (wydane odpowiednio w 2001 i 2003 roku na PC, PS2 i Xboksa). Wskazuje na to fakt, że oba dzieła studia Remedy w wersji na konsolę Xbox 360 zostały właśnie poddane klasyfikacji przez amerykańską organizację ESRB.

Istnieje spora szansa, że już niedługo w ofercie Xbox Live pojawią się dwie pierwsze odsłony cyklu Max Payne (wydane odpowiednio w 2001 i 2003 roku na PC, PS2 i Xboxa). Wskazuje na to fakt, że oba dzieła studia Remedy w wersji na konsolę Xbox 360 zostały właśnie poddane klasyfikacji przez amerykańską organizację ESRB.

Max Payne 1 i 2 na Xboksie 360? - ilustracja #1

W jakiej formie mogłoby dojść do premiery obu tychże tytułów? Pierwsza część przygód policjanta zdruzgotanego po utracie najbliższych mogłaby zostać zamieszczona w ramach Xbox Live Arcade, z kolei dwójka, nosząca podtytuł The Fall of Max Payne, trafi zapewne do oferty Xbox Originals, bowiem oryginalnie została wydana m.in. na pierwszego Xboxa. Można mieć nadzieję, że w obu przypadkach oprawa graficzna ulegnie poprawie, choć raczej nie powinniśmy się nastawiać na wielkie zmiany.

W obliczu zapowiedzi trzeciej odsłony cyklu nie jest to wcale decyzja pozbawiona sensu. Przypomnienie graczom dotychczasowych przygód Maxa Payne’a jest tu nawet wskazane. Okazja ku temu jest – serwis Xbox Live wydaje się być idealnym miejscem do tego typu działań – więc możemy oczekiwać, że już niedługo powyższa informacja zostanie pozytywnie zweryfikowane przez wydawcę obu pozycji, firmę Rockstar Games.