Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2017, 11:04

Kulisy produkcji Uncharted: Zaginione Dziedzictwo na nowym materiale

Studio Naughty Dog podzieliło się z fanami materiałem przedstawiającym kulisy produkcji gry Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Wideo skupia się przede wszystkim na bohaterkach oraz ich motywacjach.

Premiera Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, samodzielnego dodatku do Uncharted 4, już za niecałe trzy tygodnie. Prace nad grą zostały ukończone, oczekiwania są wysokie – czas więc podgrzać atmosferę przed debiutem nowymi materiałami. Studio Naughty Dog opublikowało wczoraj pięciominutowy filmik przedstawiający kulisy produkcji rozszerzenia, w którym możemy posłuchać wypowiedzi Shauna Escayga oraz Kurta Margenau – odpowiednio dyrektora kreatywnego oraz szefa projektu.

W zaprezentowanym powyżej materiale deweloperzy skupiają się na postaciach: tłumaczą powody, dla których postanowili odejść od historii Nathana Drake’a, przedstawiają motywacje protagonistek oraz złoczyńcy Zaginionego Dziedzictwa i wyjaśniają, dlaczego na główne bohaterki wybrali akurat Chloe i Nadine, które bardzo różnią się charakterami. „Rozpatrywaliśmy wiele różnych pomysłów, jak chociażby przygodę Sullivana i Sama, ale byli mocno związani z Uncharted 4, więc chcieliśmy zrobić coś świeżego i nowego” - twierdzi Escayg. Zapowiadają także, że dodatek będzie bardzo obszerny i tak naprawdę mógłby stanowić pełnoprawną odsłonę cyklu – mimo że początkowo twórcy mieli w planach krótszy tytuł. „Ale, jak we wszystkich grach Naughty Dog, liczy się fabuła i potrzebowaliśmy czasu, aby odpowiednio ją przedstawić” - wyjaśniają. „Traktujemy ją równie poważnie jak każdą część serii”.

Przepiękne krajobrazy, wartka akcja i interesująca intryga – wszystkie te elementy były znakami rozpoznawczymi pełnoprawnych odsłon serii Uncharted i Zaginione Dziedzictwo również postara się je zapewnić. - Kulisy produkcji Uncharted: Zaginione Dziedzictwo na nowym materiale - wiadomość - 2017-08-07
Przepiękne krajobrazy, wartka akcja i interesująca intryga – wszystkie te elementy były znakami rozpoznawczymi pełnoprawnych odsłon serii Uncharted i Zaginione Dziedzictwo również postara się je zapewnić.

I o ile w przypadku wielu innych deweloperów można by te słowa uznać za czcze przechwałki, studio Naughty Dog raczej nie rzuca słów na wiatr. Potwierdzają to pierwsze wrażenia naszego redaktora z przedpremierowego pokazu, który nazwał Zaginione Dziedzictwo pozycją obowiązkową dla każdego, kto czuje niedosyt po ukończeniu Uncharted 4. Fani cyklu mogą więc ze spokojem wypatrywać 22 sierpnia, kiedy to gra trafi na półki sklepowe, wyłącznie na PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa Uncharted: Zaginione Dziedzictwo
  2. Graliśmy w Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – 5 powodów, dla których warto czekać