Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 10:35

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oficjalnie debiutuje w Polsce

Dziś na europejskich półkach sklepowych zadebiutowała Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – samodzielny dodatek do gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i wyłącznie na PlayStation 4.

Wczoraj, ponad dziewięć miesięcy po oficjalnej zapowiedzi, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, czyli samodzielny dodatek do Uncharted 4: Kresu Złodzieja – hitu studia Naught Dog z 2016 roku – zadebiutował Stanach Zjednoczonych. Dziś przyszła pora na Europę, w tym Polskę. Gracze ze Starego Kontynentu od paru godzin mogą się już oficjalnie cieszyć nową produkcją osadzoną w uniwersum Uncharted. Tytuł jest dostępny wyłącznie na konsolę PlayStation 4, w edycjach pudełkowych oraz cyfrowych. Nie wymaga on do uruchomienia Uncharted 4, jedynie 44,7 GB wolnego miejsca na dysku. W naszym kraju możemy zagrać w pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno dialogi mówione, jak i napisy), przygotowaną przez polski oddział Sony.

Przygoda Chloe i Nadine oficjalnie się rozpoczęła. - Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oficjalnie debiutuje w Polsce - wiadomość - 2017-08-23
Przygoda Chloe i Nadine oficjalnie się rozpoczęła.

W Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie nie kierujemy głównym bohaterem serii - Nathanem Drakiem. Zamiast tego wcielamy się w Chloe Frazier (Uncharted 2 i 3), która wraz z najemniczką Nadine Ross (Uncharted 4) wyrusza do Indii w poszukiwaniu starożytnego artefaktu – Kła Ganeszy. Na drodze bohaterek staje wiele przeszkód, między innymi tajemniczy Asav. Choć brak w Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie postaci, których charaktery w dużej mierze złożyły się na sukces poprzednich odsłon cyklu, twórcom udało się godnie je zastąpić. Według recenzentów, których opinię na temat gry znamy już od niemal tygodnia, między Chloe i Nadine jest przyjemna chemia, która sprawia, że dialogów słucha się z przyjemnością, mimo iż sama historia jest nieco sztampowa. Ponadto, zdaniem dziennikarzy, rozgrywka w Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie potrafi przynieść satysfakcję, choć nie jest ona specjalnie odkrywcza względem Uncharted 4. Dorzućmy jeszcze do tych elementów przepiękną oprawę graficzną i otrzymamy produkcję, którą z pewnością warto się zainteresować, zwłaszcza, że jest ona dostępna w cenie dodatku, a nie pełnoprawnej produkcji AAA, choć za takową może uchodzić.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo starczy na około 10 godzin zabawy. Jeśli nadal macie wątpliwości, czy tytuł ten jest warty kupna, możecie przeczytać naszą recenzję oraz sprawdzić 5 powodów, dla których warto było czekać na nową odsłonę cyklu Uncharted. Warto też rzucić okiem na opublikowany w ubiegłym tygodniu ponad piętnastominutowy fragment rozgrywki.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej