Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2017, 10:35

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oficjalnie debiutuje w Polsce

Dziś na europejskich półkach sklepowych zadebiutowała Uncharted: Zaginione Dziedzictwo – samodzielny dodatek do gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Tytuł jest dostępny w pełnej polskiej wersji językowej i wyłącznie na PlayStation 4.

Wczoraj, ponad dziewięć miesięcy po oficjalnej zapowiedzi, Uncharted: Zaginione Dziedzictwo, czyli samodzielny dodatek do Uncharted 4: Kresu Złodzieja – hitu studia Naught Dog z 2016 roku – zadebiutował Stanach Zjednoczonych. Dziś przyszła pora na Europę, w tym Polskę. Gracze ze Starego Kontynentu od paru godzin mogą się już oficjalnie cieszyć nową produkcją osadzoną w uniwersum Uncharted. Tytuł jest dostępny wyłącznie na konsolę PlayStation 4, w edycjach pudełkowych oraz cyfrowych. Nie wymaga on do uruchomienia Uncharted 4, jedynie 44,7 GB wolnego miejsca na dysku. W naszym kraju możemy zagrać w pełną polską wersję językową (obejmującą zarówno dialogi mówione, jak i napisy), przygotowaną przez polski oddział Sony.

Przygoda Chloe i Nadine oficjalnie się rozpoczęła. - Uncharted: Zaginione Dziedzictwo oficjalnie debiutuje w Polsce - wiadomość - 2017-08-23
Przygoda Chloe i Nadine oficjalnie się rozpoczęła.

W Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie nie kierujemy głównym bohaterem serii - Nathanem Drakiem. Zamiast tego wcielamy się w Chloe Frazier (Uncharted 2 i 3), która wraz z najemniczką Nadine Ross (Uncharted 4) wyrusza do Indii w poszukiwaniu starożytnego artefaktu – Kła Ganeszy. Na drodze bohaterek staje wiele przeszkód, między innymi tajemniczy Asav. Choć brak w Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie postaci, których charaktery w dużej mierze złożyły się na sukces poprzednich odsłon cyklu, twórcom udało się godnie je zastąpić. Według recenzentów, których opinię na temat gry znamy już od niemal tygodnia, między Chloe i Nadine jest przyjemna chemia, która sprawia, że dialogów słucha się z przyjemnością, mimo iż sama historia jest nieco sztampowa. Ponadto, zdaniem dziennikarzy, rozgrywka w Uncharted: Zaginionym Dziedzictwie potrafi przynieść satysfakcję, choć nie jest ona specjalnie odkrywcza względem Uncharted 4. Dorzućmy jeszcze do tych elementów przepiękną oprawę graficzną i otrzymamy produkcję, którą z pewnością warto się zainteresować, zwłaszcza, że jest ona dostępna w cenie dodatku, a nie pełnoprawnej produkcji AAA, choć za takową może uchodzić.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo starczy na około 10 godzin zabawy. Jeśli nadal macie wątpliwości, czy tytuł ten jest warty kupna, możecie przeczytać naszą recenzję oraz sprawdzić 5 powodów, dla których warto było czekać na nową odsłonę cyklu Uncharted. Warto też rzucić okiem na opublikowany w ubiegłym tygodniu ponad piętnastominutowy fragment rozgrywki.