Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 19:23

Uncharted: The Lost Legacy - zapowiedziano samodzielny dodatek z Chloe Frazer jako główną bohaterką

Podczas PlayStation Experience studio Naughty Dog zapowiedziało Uncharted: The Lost Legacy, czyli samodzielny fabularny dodatek do Uncharted 4: A Thief's End. Tym razem głównym bohaterem nie będzie Nathan Drake, a znana z poprzednich odsłon Chloe Frazer.

Wydane w maju Uncharted 4: A Thief's End pomyślano jako ostatnią część sagi, której bohaterem jest Nathan Drake. Studio Naughty Dog nie zamierza jednak żegnać się z tą marką. Podczas imprezy PlayStation Experience zapowiedziano bowiem Uncharted: The Lost Legacy, czyli dodatek do czwartej odsłony cyklu, w którym główną bohaterką będzie znana z poprzednich odsłon Chloe Frazer.

Podczas wywiadu po głównej gali twórcy zdradzili kilka konkretów odnośnie projektu. Dowiedzieliśmy się, że będzie to samodzielna produkcja, niewymagająca posiadania Uncharted 4. Akcja osadzona zostanie po głównej przygodzie z „czwórki”, a kampania ma być dłuższa niż ta z The Last of Us: Left Behind, ale krótsza niż A Thief's End. Fabuła będzie obracała się wokół poszukiwań starożytnego artefaktu, a podczas zabawy zwiedzimy wiele podziemnych lokacji i porzuconych grobowców.

Podczas gali PlayStation Experience pokazano trwający ponad osiem minut zapis rozgrywki. Widać na nim jak Chloe powoli przekrada się przez pogrążone w wojnie ulice indyjskiego miasta, w celu dotarcia do wyznaczonego miejsca spotkania. Fragment prezentował się wyśmienicie pod względem graficznym, co jest standardem w przypadku produkcji tego zespołu.

Uncharted: The Lost Legacy - zapowiedziano samodzielny dodatek z Chloe Frazer jako główną bohaterką - ilustracja #2

Pokazany segment kładł nacisk przede wszystkim na rozgrywkę skradankową. Chloe po cichu przekradała się za plecami żołnierzy, starała się trzymać z dala od źródeł światła i wykorzystywała wytrych do otwarcia zamkniętych drzwi.

W dotychczasowych odsłonach serii nacisk położony był głównie na dynamiczną akcję, z Nathanem radośnie rozprawiającym się z tłumami wrogów i tylko okazjonalnie zawracającym sobie głowy skradaniem. Nie wiemy, czy w przypadku Uncharted: The Lost Legacy będzie podobnie, czy też może pokazany fragment rozgrywki jest reprezentatywny dla całego dodatku.

Jak pokazało The Last of Us, studio Naughty Dog potrafi tworzyć produkcje skutecznie łączące akcję z mocnymi elementami skradankowymi, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby Uncharted: The Lost Legacy poszło właśnie w takim kierunku. Zwłaszcza, że zapewniłoby to dodatkowi unikalny charakter, pozwalający mu być czymś więcej niż tylko Uncharted 4: A Thief's End z podmienioną główną postacią.

  1. Oficjalna strona serii