Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2017, 11:01

autor: Aquma

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zajmie aż 44,7 GB na HDD konsoli

Wyczekiwany przez fanów samodzielny dodatek do gry Uncharted 4: Kres Złodzieja będzie wymagał blisko 45 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym. Miejsca lepiej zacząć szukać już teraz – gra trafi na rynek 22 sierpnia.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo zajmie aż 44,7 GB na HDD konsoli - ilustracja #1

Do niektórych serwisów dotarły już kopie recenzenckie Uncharted: Zaginione Dziedzictwo. Dzięki temu uzyskaliśmy informację o ilości przestrzeni, której gra będzie potrzebowała na dysku twardym konsoli. To aż 44,7 GB, czyli naprawdę sporo, jak na tytuł reklamowany jako samodzielne DLC. Dla porównania, Uncharted 4: Kres Złodzieja potrzebował tylko o trochę ponad 3 gigabajty więcej. Wygląda na to, że przechwałki studia Naughty Dog sugerujące, że Zaginionemu Dziedzictwu bliżej do pełnoprawnej części serii niż do dodatku, mogą mieć w sobie ziarno prawdy.

Jeśli ciągle nie jesteście pewni, czy gra jest warta Waszych pieniędzy, zachęcamy do zapoznania się z 5 powodami, dla których wypada się nad tym tytułem zastanowić. Dobrym pomysłem może być rzucenie okiem na prawie dziesięciominutowy materiał z rozgrywki.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że Zaginione Dziedzictwo okaże się produkcją na miarę uwielbianych przez krytyków poprzedniczek, tym bardziej, że pojawiły się już sugestie, że przygody Chloe oraz Nadine mogą nie być ostatnią częścią Uncharted bez Nathana Drake’a w roli głównej.

Nie powiedziałbym, że to koniec. Świat złodziei jest olbrzymi. Jest tyle postaci. Nawet zanim zdecydowaliśmy się na tę konkretną historię, zastanawialiśmy się nad Sullivanem, Cutterem, być może jakąś współpracą pomiędzy nimi. Myśleliśmy nad tym, co byłoby właściwe, w czym byłby jakiś konflikt, potencjał rozwoju, coś nowego, świeżego. Chloe była tą postacią, która co chwilę zwracała naszą uwagę, ale powiedzieć, że Uncharted jest skończone… bardzo w to wątpię” - mówił w wywiadzie dla redakcji Eurogamera Shaun Escayg z Naughty Dog

A skoro już jesteśmy przy Chloe i Nadine – niedawno dowiedzieliśmy się też, że stan relacji pomiędzy dwiema głównymi bohaterkami Zaginionego Dziedzictwa wpłynie na poziom trudności gry. Kiedy będą się dogadywały dobrze, Nadine pomoże koleżance w walce, jednak nie oczekujcie tutaj oddania i braterstwa na wzór Sullivana i Drake’a – kłótnie i spięcia pogorszą współpracę i mogą nawet spowodować, że najemniczka pozostawi Chloe na pastwę losu. No cóż… Wygląda na to, że jednak nie ma honoru pomiędzy złodziejami.

Uncharted: Zaginione Dziedzictwo jest tytułem na wyłączność dla PlayStation 4. Gra została wyceniona w sklepie PlayStation na 169,90 zł. Premiera już za 6 dni – 22 sierpnia.