Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2011, 17:40

autor: Jiker

Jak zmienić wersję językową w pecetowym Crysis 2

Mimo wcześniejszych deklaracji polskiego oddziału Electronic Arts, pecetowa wersja Crysis 2 nie pozwala oficjalnie na dokonanie wyboru wersji językowej.

Mimo wcześniejszych deklaracji polskiego oddziału Electronic Arts, pecetowa wersja Crysis 2 nie pozwala oficjalnie na dokonanie wyboru wersji językowej. Gracze, którzy zakupią u nas jej pudełkową edycję nie znajdą takiej opcji w menu gry, w związku z czym mogłoby się wydawać, że są skazani na przysłuchiwanie się polskim głosom i czytanie komunikatów w rodzimym języku. Na szczęście, tak nie jest.

Jak zmienić wersję językową w pecetowym Crysis 2 - ilustracja #1

Z ciekawości postanowiliśmy zajrzeć do pliku system.cfg, znajdującego się w głównym katalogu gry. Zgodnie z oczekiwaniami znaleźliśmy w nim zapis odnoszący się bezpośrednio do wersji językowej gry (konkretną linijkę –„g_language = Polish” – widać na dołączonym zrzucie ekranowym). Po zmianie konfiguracji z „Polish” na „English” – czego można dokonać choćby w notatniku – cieszyliśmy się dostępem do pełnej angielskiej wersji produkcji studia Crytek, pozostawiając jednocześnie otwartą furtkę do ewentualnego powrotu do polonizacji.

W obliczu braku opcji zmiany języka w menu pecetowej edycji gry rodzi się pytanie, czy przypadkiem z podobnym problemem nie borykają się użytkownicy PlayStation 3. Nagranie porównujące konsolowe odsłony Crysis 2, zamieszczone na łamach YouTube.com, sugeruje co prawda, że wszystko działa jak należy (autor zarejestrował fragmenty z aktywowanym językiem angielskim), aczkolwiek w chwili obecnej nie jesteśmy w stanie tego oficjalnie potwierdzić. Jak to wygląda u Was?

Polska premiera Crysis 2 odbyła się dzisiaj. Produkcja studia Crytek jest dostępna na PC, PlayStation 3, a także Xboksie 360 (w tym ostatnim przypadku tylko w wersji spolonizowanej). Wbrew obawom kontynuacja jednej z najładniejszych gier w historii, okazała się bardzo dobrą pozycją, którą można polecić wszystkim miłośnikom dynamicznych strzelanek. Polecamy Wam zapoznanie się z fabularnym wprowadzeniem do nowojorskiej przygody.