Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2009, 10:55

autor: Raven

Jak będzie wyglądać gitara do Guitar Hero 5?

Wiemy już jak będzie wyglądać nowy, ulepszony kontroler gitarowy, który zostanie dołączony do Guitar Hero 5. Zmiany są kosmetyczne tylko na pierwszy rzut oka, gdyż fani z pewnością docenią kilka ulepszeń.

Wiemy już, jak będzie wyglądać nowy, ulepszony kontroler gitarowy, który zostanie dołączony do Guitar Hero 5. Zmiany są kosmetyczne tylko na pierwszy rzut oka, gdyż fani z pewnością docenią kilka ulepszeń. O wszystkim poinformował serwis IGN.

Jak będzie wyglądać gitara do Guitar Hero 5? - ilustracja #1

Przede wszystkim rzucają się w oczy zmiany w designie. Przemodelowano nieco kształt kontrolera oraz wprowadzono nową kolorystykę. Atrapy kołków na główce gitary zyskały niby-chromowane wykończenie. Dzięki temu ten kawałek plastiku jeszcze bardziej przypomina prawdziwy instrument.

Gracze mogą również spodziewać się zmian w warstwie technicznej. Detale ujawnia Brian Bright z firmy Neversoft, czyli bastionu twórców Guitar Hero 5:

„Gładzik z gitary dla Guitar Hero: World Tour wysyłał sygnały analogowe. W najnowszym kontrolerze jest on cyfrowy, dzięki czemu mniejsze jest ryzyko błędów i opóźnień w reakcji. Dodaliśmy również kilka uwypukleń na panelu dotykowym - na pierwszym, środkowym i ostatnim przycisku. To pomoże graczom wyczuć dokładniej, gdzie aktualnie znajdują się ich palce. Pojawiły się również kolorowe kropki z boku, odpowiadające przyciskom na gryfie. To pozwoli na szybki rzut oka, by zorientować się, gdzie należy w danej chwili ułożyć palce (jeśli uwypuklenia nie wystarczą). Wszystkie te zmiany pozwolą na bardziej dokładne i precyzyjne posługiwanie się kontrolerem. (…) Graczom, którzy mają pewne pojęcie o muzyce, nowy kontroler na pewno przypadnie do gustu.”

Zmiany dotknęły również przycisk odpowiedzialny za „uderzanie” w struny. Nowy, bardziej ergonomiczny kształt i nieco chropowata faktura zapobiegną ślizganiu się palców podczas długich sesji, gdy dłonie są spocone.

Przypomnijmy, że premiera Guitar Hero 5 zaplanowana jest na wrzesień bieżącego roku. Znamy również pełną listę wykonawców, których utwory pojawią się w ostatecznej wersji gry.