Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 14 kwietnia 2003, 13:29

autor: Soulcatcher

Informacja o zmianach na GRY-OnLine

W piątek 11 kwietnia 2003 wprowadziliśmy dosyć istotne zmiany w zasadach działania naszego Wortalu a w szczególności Serwisu Informacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z pełniejszą informacja.

Informacja o zmianach na GRY-OnLine.

W piątek 11 kwietnia 2003 wprowadziliśmy dosyć istotne zmiany w zasadach działania naszego Wortalu a w szczególności Serwisu Informacyjnego. Zapraszam do zapoznania się z pełniejszą informacja.

Archiwum

Zasadnicza zmiana polega na wprowadzeniu Archiwum Materiałów. Trafiają tam publikacje pochodzące z Serwisu Informacyjnego (poza np. HydePark, ABC Internetu, datami wydania, Słownikiem Gracza, przeglądem prasy i innymi), wpisy encyklopedyczne i obrazki po 14 dniach od daty opublikowania. Zmiany nie dotyczą działów Zagraj i Forum dyskusyjne (poza pełnymi wersjami ilustracji).

Wszystkie materiały w archiwum (poza wiadomościami) mają udostępnioną za darmo wersje demo (najczęściej jest to pierwsza strona materiału, w wypadkach poradników 20% poradnika, jeżeli jest krótki to nie mniej niż 2 strony), tak aby każdy mógł nawet za darmo zaznać się z tematyka materiału.

Dostęp do Archiwum jest możliwy tylko poprzez jedną z następujących opcji :

  • Dostęp przez NUMERNET – poczytaj o Numernet
  • Abonament MayClub – poczytaj o MayClub
  • Usługa GOLMAX – poczytaj o GOLMAX
  • Jednorazową płatność SMSową za konkretny materiał (tylko w wypadku kodów, tekstów publicystycznych i poradników).

Zmiana została wprowadzona głównie z dwóch powodów. Pierwszy : chęć poprawienia dostępu dla dotychczasowych płatnych klientów, którym w ostatnim czasie z powodu znacznego wzrostu ilości czytelników na naszym wortalu pogorszyła się jakość usług. Drugi : Konieczność pozyskania funduszy na rozwój istniejących bezpłatnych usług na GRY-OnLine.

Była to trudna decyzja, badaliśmy temat od kilku miesięcy, nie udało nam się jednak znaleźć z punktu widzenia wydajności serwerów lepszego rozwiązania.

Będziemy rozwijali również nowe metody bezpłatnego dostępu do serwisu informacyjnego. (Możecie zwrócić się w zapytaniem do swojego dostawcy Internetu czy nie planuje on w najbliższym czasie wprowadzenia w ramach swoich usług bezpłatnego dostępu do GOLMAX).

Idea Serwisu Informacyjnego pozostaje bez zmian.
Wszystkie materiały przez 14 dni od daty publikacji są dostępne bezpłatnie dla wszystkich czytelników
.


Odpowiedzi na dotychczasowe pytania czytelników :

Q: Gdzie znajdę zbiorczą informację o płatnościach GOLMAX?
A: Zbiorcza informacja o płatnościach w GOLMAX przeczytaj

Q: Dlaczego ja nie mam Archiwum?
A: Ponieważ wdzwaniasz się przez NUMERNET, masz GOLMAX, jesteś w MayClub, dostałeś darmowy dostęp za GOLe.

Q: Gdzie mogę sprawdzić informację o moim statusie na GRY-OnLine ?
A: Sprawdź Moje GRY-OnLine

Q: Dlaczego nie mam dostępu do poradników w wersjach PDF
A: Poradniki w wersjach PDF zawsze były i będą dostępne za darmo tylko dla posiadaczy abonamentów MayClub. Od dzisiaj masz możliwość uiszczenia jednorazowej opłaty za pobranie poradnika, lub w ramach GOLMAX korzystać z poradnika przez WWW.


Elektroniczny Magazyn „GRY”

Pierwszy specjalny numer tego dwutygodnika znajdziecie tu :

GRY 01/2003 Magazyn Profesjonalnego Gracza

Magazyn jest darmowy, lecz od drugiego numeru będzie dostępny w ramach usługi GOLMAX (+ NUMERNET i MayClub). Kolejny numer ukaże się 25 kwietnia.


Program GOLE = NAGRODY

Wprowadziliśmy program promujący ludzi aktywnie korzystających z usług naszego wortalu a w szczególności ludzi którzy kupują produkty w naszym Minimarkecie, nabywają abonamenty, płacą SMSami i nadsyłają nam ciekawe materiały.

Więcej informacji : Program GOLE = NAGRODY

Tu znajdziecie Katalog Nagród

(wiem że wiele „radości” wywołał u was ATI Radeon 9500 Pro za 4900 GOLI – chciałem wam uzmysłowić iż tego typu nagrody są przeznaczone głównie dla klientów instytucjonalnych, którzy kupują hurtem np. abonamenty MayClub i dla nich taka ilość punktów nie jest wcale zbyt wysoka, tak przynajmniej wynika z naszego dotychczasowego doświadczenia).


Optymalna forma płatności za GOLMAX

Optymalną formą płatności za usługę GOLMAX jest płatność kartą kredytową, przelewem lub przekazem na okres 3 miesiące za cenę 24.90 PLN. Otrzymujecie wtedy bezpłatny trzy miesięczny dostęp do dedykowanego serwera FTP na GRY-OnLine.

Płatności SMSowe za GOLMAX są droższe (co związane jest z bardzo wysokimi opłatami dla firm świadczących te usługi) i przeznaczone są dla osób którym zależy na natychmiastowej aktywacji usługi.

Wprowadziliśmy nowy bardziej rzeczywisty system oceniania gier. Zrezygnowaliśmy z dotychczasowej skali oceniania od 0% do 120% na rzecz 0% do 100%. Niby mała zmiana a jednak cieszy. Liczymy na to że dzięki temu oceny które wystawiamy będą dla was bardziej zrozumiałe.


Mechanizm „Ulubione GRY”

Bezpłatna usługa mająca na celu ułatwienie Ci "śledzenia" interesujących Cię gier bez konieczności odwiedzania wielu stron naszego wortalu.

Poczytaj więcej na temat Ulubione Gry


Zaawansowana wyszukiwarka informacji o grach.

Link do zaawansowanej wyszukiwarki znajdziesz pod standardowym okienkiem wyszukiwarki na GRY-OnLine, lub pod tym linkiem:Wyszukiwarka Zaawansowana.


Pobieranie Plików z GRY-OnLine : koniec z kolejkowaniem.

Zlikwidowaliśmy system do kolejkowania plików na FTP. Nie udało nam się tak skonfigurować systemu aby przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa (tak aby ludzie nie wpychali się poza kolejką) jednocześnie umożliwić np. posiadaczom łącz Internetowych korzystających z serwerów Proxy mogli bezproblemowo ścigać pliki.

Obecnie wszystkie serwery FTP na GRY-OnLine nie posiadają ograniczeń i jest możliwe ściąganie wielosesyjne.


„Komentarze” poza Forum Dyskusyjnym

Wyciągnęliśmy komentarze do materiałów poza forum dyskusyjnym, które i tak jest bardzo zapchane. Obecnie komentarze znajdują się bezpośrednio na stronie z konkretnym materiałem.


Zmiany w MayClub

Zmieniliśmy również strukturę opłat w MayClub.

Pozornie wrosły ceny abonamentów Brązowego i Srebrnego (odpowiednio do 15 PLN/miesięcznie i 20 PLN/miesięcznie), ale od dziś w skład tych abonamentów wchodzi dostęp od szybkiego FTP, dotychczas obecny dopiero w abonamencie Złotym, co oznacza faktyczną obniżkę cen!

Ponadto wszyscy klubowicze otrzymują nową usługę GOL MAX, zaś posiadacze abonamentu Złotego uzyskują większy limit na własną stronę WWW oraz 10% rabat na wszystkie towary w Mini-Markecie. Posiadacze abonamentu Platynowego otrzymują 15% rabat na wszystkie towary w Mini-Markecie.

Aby dodatkowo uhonorować naszych aktualnych klubowiczów, do końca kwietnia przedłużenia można wykupić po starych cenach. Więcej o zmianach znajdziecie na stronach Klubu.


Pomoc dla GOLMAX i MayClub

Poza specjalną kategorią na forum dyskusyjnym gdzie posiadacze abonamentów mogą dowolnie komentować, sugerować i skarżyć się (bez cenzury :), każdy posiadacz abonamentu GOLMAX otrzymuje po zalogowaniu się na serwisie informacyjnym, w menu po prawej stronie przycisk „GOLMAX Pomoc”. Tam macie opisane co zrobić w wypadku problemu.