Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 maja 2011, 13:59

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Hideo Kojima ujawnia: targi E3 bez zapowiedzi Metal Gear Solid 5

Do rozpoczęcia najważniejszej imprezy w branży pozostało nieco ponad tydzień. Wielu producentów i wydawców, którzy zjadą się do Los Angeles, szykuje niespodzianki. Hideo Kojima, szef studia Kojima Productions, wyznał jednak, że podczas E3 nie zapowie ani Metal Gear Solid 5 ani nawet portu Metal Gear Solid 4 na konsolę NGP.

Do rozpoczęcia najważniejszej imprezy w branży pozostało nieco ponad tydzień. Wielu producentów i wydawców, którzy zjadą się do Los Angeles, szykuje niespodzianki. Hideo Kojima, szef studia Kojima Productions, wyznał jednak, że podczas E3 nie zapowie ani Metal Gear Solid 5 ani nawet portu Metal Gear Solid 4 na konsolę NGP. Japoński deweloper planuje za to uczcić przypadające w przyszłym roku 25. urodziny marki Metal Gear dużym wydarzeniem.

Na oficjalnym blogu Hideo Kojimy w sekcji „Hideradio” pojawił się kolejny odcinek podcastu z udziałem znanego twórcy gier. Tym razem postanowił on udzielić prostych odpowiedzi (tak lub nie) na „wielkie pytania” odnośnie swoich najbliższych planów. Dla tych, których znajomość języka japońskiego ogranicza się do „sajonara”, Anoop Gantayat z serwisu Adriansang pokusił się o zestawienie i translację najciekawszych pytań:

Hideo Kojima ujawnia: targi E3 bez zapowiedzi Metal Gear Solid 5 - ilustracja #1
  1. Czy pojawisz się na konferencji Microsoftu podczas E3? – NIE
  2. Czy zapowiesz Metal Gear Solid 5? – NIE
  3. Czy MGS 3D ukaże się pod koniec 2011 roku? – TAK
  4. Czy Doctor Lautrec to nowy tytuł od twórców Metal Gear Solid? - NIE (śmiech)
  5. Czy Kojima Productions NIE pracowało nad Metal Gear Arcade? - TAK
  6. Czy Gray Fox to główna postać w MGS: Rising? - NIE
  7. Czy zostanie pokazany tryb multiplayer w MGS Rising? - NIE
  8. Czy data premiery MGS Rising to 1 listopada 2011 roku? - NIE
  9. Czy MGS4 zostanie skonwertowany na konsolę NGP? - NIE
  10. Czy planujesz coś dużego z okazji przyszłorocznych 25. urodzin serii Metal Gear? - TAK

Co ciekawe, kilka dni temu, w 143. odcinku audycji KP Raport (oficjalny podcast studia Kojima Productions) prowadzący Sean Eyestone oznajmił, że Hideo Kojima i jego koledzy mają kilka niespodzianek na E3, a także coś specjalnego, co ujawnione zostanie podczas przedtargowej konferencji firmy Konami zaplanowanej na 2 czerwca.