Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2021, 18:59

autor: hexx0

Aktor głosowy chwali się pracą nad nowym GTA; zagra w nim policjanta

Aktor głosowy Dave Jackson pochwalił się na Facebooku, że został zatrudniony przez Rockstar Games do roli kapitana policji o nazwisku McClane w nowej odsłonie serii Grand Theft Auto. Czyżby chodziło o GTA 6?

Chciałoby się powiedzieć: „Och, GTA 6”, gdy widzi się kolejne pogłoski na temat nowej odsłony kultowego cyklu od Rockstar Games. Insiderzy stale rzucają niepotwierdzonymi informacjami o dacie premiery, mapie świata czy stacjach radiowych, a gracze doszukują się mrugnięć okiem i easter eggów na zdjęciach deweloperów z wakacji czy w zawartości Red Dead Redemption II. Tym razem jednak pojawiła się wieść innego kalibru – aktor głosowy Dave Jackson pochwalił się na Facebooku, że został zatrudniony przez Rockstar do roli kapitana policji o nazwisku McClane w nowej odsłonie serii Grand Theft Auto. Treść jego postu znajdziecie na poniższym screenie.

Aktor głosowy chwali się pracą nad nowym GTA; zagra w nim policjanta - ilustracja #1
Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=4202291099807940&set=a.1822895591080848.

Zapytany o tytuł gry, nad którą pracuje, Jackson przyznał, że tego mu nie wyjawiono, ale ma nadzieję, iż chodzi o GTA 6 (patrz screen poniżej). Nawet jeśli zaś nie, a projekt okaże się np. zawartością do GTA Online, aktor liczy na to, że i tak wystąpi w „szóstce”, bo – jak twierdzi – jego głos z jakiegoś powodu podoba się „Gwiazdom rocka”.

Aktor głosowy chwali się pracą nad nowym GTA; zagra w nim policjanta - ilustracja #2
Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=4202291099807940&set=a.1822895591080848.

Część osób może teraz pukać się w głowę, przekonana, iż Dave Jackson będzie musiał zapłacić bajońską karę za złamanie umowy o poufności. Jeśli jednak wierzyć głównemu zainteresowanemu (patrz kolejny screen), dopóki nie wyjawi on nic na temat fabuły gry, nad którą pracuje, dopóty grzywna mu nie grozi. Niemniej wydaje się to dziwne, bo Rockstar Games zwykło dość rygorystycznie przestrzegać tego typu obostrzeń.

Aktor głosowy chwali się pracą nad nowym GTA; zagra w nim policjanta - ilustracja #3
Źródło: https://www.facebook.com/photo/?fbid=4202291099807940&set=a.1822895591080848.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy przypadek, gdy aktor głosowy chwali się zaangażowaniem w tworzenie – w domyśle – GTA 6. W marcu ubiegłego roku Jorge Consejo dodał do swojego portfolio wpis z informacją, jakoby podkładał głos postaci określanej jako Meksykanin (ang. „The Mexican”) w nadchodzącym Grand Theft Auto. Tamta, a także ta dzisiejsza wieść mogą sugerować, iż prace nad GTA 6 są w bardziej zaawansowanym stadium, niż ktokolwiek jest skłonny przypuszczać. Niewykluczone, że tytuł zostanie oficjalnie zapowiedziany znienacka – mówi się, iż nastąpi to podczas eventu w GTA Online, tak jak w ubiegłym tygodniu Call of Duty: Vanguard zostało ogłoszone podczas wydarzenia w CoD: Warzone. Dopóki tak się jednak nie stanie, warto podchodzić do tego typu informacji z przymrużeniem oka.