Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2020, 12:10

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

GTA 6 - aktor ujawnia, że podkładał głos dla jednej z postaci

Aktor Jorge Consejo ujawnił, że podkładał głos dla jednej z postaci, która ma się pojawić w GTA 6. Z informacji, które wyciekły, wiadomo, że jej ksywka w grze to „The Mexican”, a kwestie nagrano rzekomo już w 2018 roku. Może to sugerować, że prace nad nową odsłoną serii Grand Theft Auto są już na zaawansowanym etapie.

GTA 6 - aktor ujawnia, że podkładał głos dla jednej z postaci - ilustracja #1
The Mexican... Może rzeczywiście powrócimy do Vice City?
W SKRÓCIE:
  • Meksykański aktor Jorge Consejo opublikował w swoim portfolio wpis sugerujący, że pracował przy udźwiękowieniu GTA 6.
  • Aktor miał się wcielić w postać nazwaną „The Mexican”.
  • Consejo nie chciał powiedzieć nic więcej na ten temat, jednak niczego nie zdementował.

Pojawiły się kolejne poważne przecieki sugerujące, że studio Rockstar Games rzeczywiście pracuje nad Grand Theft Auto 6. Tym razem istnienie kolejnej części popularnej serii gier zostało w pośredni sposób potwierdzone przez meksykańskiego aktora Jorge Consejo, który przyznał publicznie w swoim portfolio, że podkładał głos dla jednej z postaci, która pojawi się w GTA 6.

GTA 6 - aktor ujawnia, że podkładał głos dla jednej z postaci - ilustracja #2
GTA VI? Rok 2018? Czyżby nowe GTA było już tuż tuż?

The Mexican?

Jorge Consejo to aktor znany głównie widzom telewizji meksykańskiej. Nie podkładał on jak dotychczas głosów w grach lub kreskówkach, zatem GTA 6 jest jego pierwszym doświadczeniem tego typu. W swoim portfolio ujawnił, że postać, której udzielił głosu, nazwana została „The Mexican”.

Pojawienie się nowego wpisu wywołało falę pytań ze strony fanów. Consejo najwyraźniej zorientował się, co zrobił, i nie chciał powiedzieć już nic więcej. Niczego jednak nie zdementował.

Drodzy przyjaciele,

czytam wszystkie wasze wiadomości, jednak musicie wiedzieć, że ze względu na zapisy kontraktowe nie mogę komentować pewnych projektów. Nie czujcie się zatem ignorowani lub przeoczeni. Cenię każdego z was.

Nietrudno domyślić się, którego projektu dotyczy komentarz aktora. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Wpis w portfolio sugeruje, że zlecenie zostało zrealizowane w roku 2018, a nagrywanie ścieżki dźwiękowej jest zwykle jednym z ostatnich etapów produkcji gry. Może to sugerować, że Grand Theft Auto 6 jest bliższe ukazania się, niż można się było tego spodziewać.

Niezależnie od tego, czy GTA 6 zostanie wkrótce zapowiedziane, czy też nie, w ten oto nie do końca oficjalny sposób poznaliśmy pierwszą postać z gry. Kim jest „The Mexican”? Czy jest on postacią pozytywną, czy też wrogiem? Tego jednak nie wiemy...

Złamana umowa poufności?

Cała sytuacja rodzi jednak pewne wątpliwości, ponieważ aktorzy podkładający głosy do gier są zwykle objęci umową poufności. Consejo, który po raz pierwszy nagrywał dialogi do gry, mógł nieświadomie złamać warunki umowy, jednak może też naginać rzeczywistość. Druga opcja jest raczej mało prawdopodobna, ponieważ ma on ugruntowaną pozycję na rynku. Zakładając nawet pierwszą z możliwości, wciąż nie mamy stuprocentowej pewności, że GTA 6 faktycznie powstaje. Jest to jednak bardzo wysoce prawdopodobne.

Pozostaje nam zatem cierpliwie czekać, aż Rockstar zlituje się nad nami i oficjalnie zapowie nową odsłonę serii Grand Theft Auto.