Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 marca 2020, 12:39

autor: Froozyy

Plotka: gracz doszukuje się miejsca akcji GTA 6 w GTA Online

Jeden z fanów serii GTA po analizie nowego toru wyścigowego w GTA Online stwierdził, że ten jest wskazówką co do tego, w jakie miejsca trafimy w nowej odsłonie cyklu. Naprowadził go na to jeden z użytkowników GTAForums.

W SKRÓCIE:
  • fan serii GTA analizując nowe tory wyścigowe w GTA Online, doszedł do wniosku, że jeden z nich zdradza miejsce akcji nowej odsłony cyklu;
  • według niego układ toru wskazuje na trzy lokacje Ameryki Północnej – Meksyk, Florydę oraz okolice stanu Michigan – które pokrywałyby się z plotkami o umiejscowieniu GTA VI m.in. w Vice City;
  • pomysł na przeanalizowanie torów przyszedł mu do głowy po zobaczeniu jednego z wpisów gonnaenodaethata, który słynie z dzielenia się tajemniczymi informacjami o produkcjach Rockstara.

W zestawieniu najbardziej wyczekiwanych gier, o których oficjalnie nie usłyszeliśmy jeszcze ani słowa, GTA VI znalazłoby się w ścisłej czołówce. Studio Rockstar Games przez ostatnie lata nie raz udowodniło, że doskonale wie, jak stworzyć produkcję, która przyciągnie masę graczy, a także, w jaki sposób czerpać z niej zyski nawet wiele lat po premierze (patrz - GTA Online oraz Read Dead Online). Nie dziwi więc, że oczekiwania wobec nowej odsłony gangsterskiego cyklu są bardzo wysokie.

Głód na GTA 6 - gracz doszukuje się miejsca akcji gry w GTA Online - ilustracja #1
Wydaje się, że zapowiedź GTA VI jest coraz bliżej.

Tym samym najzagorzalsi fani serii cały czas wymyślają nowe teorie i snują domysły na temat daty premiery czy też miejsca akcji GTA VI. Jeden z nich, tenet007, twierdzi nawet, że tor wyścigowy dodany w aktualizacji Open Wheel Racing jest wskazówką co do tego, jakie miasta odwiedzimy w nowej części. Swoją teorię w szczegółowy sposób wyjaśnił na grafice udostępnionej w serwisie Imgur (możecie ją zobaczyć poniżej).

Zastanawiacie się pewnie, jak w ogóle doszło do tego, że tenet007 postanowił przyjrzeć się bliżej torom wyścigowym i połączył ich wygląd z odpowiednimi miastami, sugerującymi lokacje w GTA VI? Swój udział miał w tym gonnaenodaethat (o którym pisaliśmy też tutaj), użytkownik GTAForums, który od jakiegoś czasu praktycznie codziennie zamieszcza tam tajemnicze wpisy, które wcześniej np. pojawiały się także przed zapowiedzią pecetowej wersji Red Dead Redemption 2. Co więcej, warto pamiętać, że moderatorzy wspomnianego forum, którzy normalnie są bardzo surowi w sprawach nieregulaminowych wpisów, zdają się nie zwracać uwagi na jego często pozbawione sensu wypowiedzi. Gonnaenodaethat ma więc tam przyklejoną łatkę – „on coś na pewno wie, ale nikt nie wie co”.

Wspomniany użytkownik tuż po premierze aktualizacji Open Wheel Racing zamieścił na forum krótki wpis mówiący – „Kartografowie, odpalajcie swoje silniki!”. To skłoniło teneta007 do przyjrzenia się układom nowych torów. Według niego wygląd jednego z nich – Height of Society – łudząco przypomina trzy lokacje Ameryki Północnej (Meksyk, Florydę oraz okolice stanu Michigan). A co Wy widzicie na fragmencie mapy? Osobiście uważam, że miejsce zaznaczone na czerwono to nic innego jak odwrócone Jezioro Rożnowskie (poważnie, sprawdźcie na mapie).

Wydawać by się jednak mogło, że teoria teneta007 potwierdza doniesienia o tym, że w GTA VI trafimy m.in. ponownie do Vice City (Floryda) i faktycznie wcielimy się w niej w Ricardo – przemytnika narkotyków. Tytuł ma być silnie inspirowany serialem Narcos. Jednakże na potwierdzenie wszelkich plotek oraz domysłów fanów musimy niestety jeszcze poczekać.