Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 marca 2020, 13:20

autor: Lazlo

Half-Life: Alyx dominuje na portalu Metacritic

Half-Life: Alyx jest według portalu Metacritic najlepiej ocenianą grą na PC wydaną w tym roku. Nowa produkcja Valve ma średnią ocenę 93 punkty na podstawie 42 profesjonalnych recenzji.

Half-Life: Alyx dominuje na portalu Metacritic - ilustracja #1
Niektórzy są gotowi stwierdzić już teraz, że H-L:A będzie najlepszą grą tego roku.
W SKRÓCIE:
  • Half-Life: Alyx ma na portalu Metacritic średnią ocenę na poziomie 93 punktów.
  • Najnowszy tytuł od Valve ma najwyższą średnią pośród gier wydanych w tym roku na komputery PC.

Half-Life: Alyx to jedna z najlepiej przyjętych w tym roku gier na PC zarówno przez krytyków, jak i graczy. Nie jest więc wielką niespodzianką, że dominuje ona w zestawieniach na portalu Metacritic.

Half-Life: Alyx dominuje na portalu Metacritic - ilustracja #2

 

Half-Life: Alyx – konkurencja będzie miała ciężko

Patrząc na uśrednione oceny gier wydanych w tym roku na PC, tytuł od Valve może poszczycić się wynikiem 93/100 na podstawie 42 recenzji przygotowanych przez uznane czasopisma i portale. Bardzo chwalony DOOM Eternal zdobył na podstawie 45 recenzji „zaledwie” 90 punktów. Zdaje się to pokazywać dobitnie, jak dobrą grą jest Half-Life: Alyx.

Pomimo że nie dobrnęliśmy jeszcze do końca pierwszego kwartału 2020 roku, ukazało się już kilka naprawdę mocnych tytułów. To jednak nie koniec, ponieważ przed nami wciąż premiera Cyberpunka 2077 czy The Last of Us 2 oraz debiut konsol nowej generacji - Xbox Series X oraz PlayStation 5 spodziewane są pod koniec roku. Wraz z nimi pojawią się na pewno także nowe gry, jednak czy będą one w stanie pokonać Half-Life: Alyx? Może być ciężko, bo najnowsza odsłona serii Half-Life przez wielu uznawana jest za perełkę swojej generacji.