Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 16:28

Rockstar szuka koordynatora wydarzeń na żywo. Gracze widzą związek z GTA 6

GTA 6 może zostać ogłoszone w trakcie eventu na żywo w GTA Online. Sugerował to już niedawny wyciek, a w ostatnich dniach Rockstar Games ogłosiło nabór na stanowisko koordynatora wydarzeń na żywo.

Jakiś czas temu wyciekła lista rzekomych usprawnień, jakie ma otrzymać zapowiedziana na 11 listopada next-genowa wersja GTA V. Możecie zobaczyć je na poniższym screenie. Obok nowych misji z nieznajomymi, poprawionej fizyki pojazdów, większego natężenia ruchu drogowego czy raczej nieprawdopodobnego dostosowania gry pod VR na liście pojawiła się wzmianka o GTA 6. Oficjalne ogłoszenie tytułu i rozpoczęcie jego kampanii marketingowej ma rzekomo odbyć się w trakcie wydarzenia na żywo w GTA Online. To z kolei ma być poprzedzone czterema aktualizacjami do trybu multiplayer w „piątce” (który niedługo stanie się samodzielną produkcją). Powiecie: ot, kolejna plotka. Możliwe… ale na stronie Rockstar Games pojawiło się nowe ogłoszenie o pracę – firma szuka koordynatora wydarzeń na żywo.

Źródło: Reddit.

Społeczność zebrana wokół GTA 6 na Reddicie dostrzegła w tym związek z informacją z przytoczonego przecieku. Jakkolwiek nieprawdopodobny wydaje się ten scenariusz, trzeba przyznać, że taka forma zapowiadania nowych treści do gier czy wręcz całych tytułów to w branży nic nowego. Trend zapoczątkowali twórcy Fortnite’a, a podchwyciło go choćby Activision Blizzard, zapowiadając Call of Duty: Black Ops – Cold War podczas wydarzenia w darmowym Call of Duty: Warzone. Dlaczego Rockstar również nie miałby pójść tą drogą?

Zwłaszcza że wspomniane ogłoszenie o pracę kładzie duży nacisk na kwestie związane z marketingiem. W ofercie możemy przeczytać, że potencjalny kandydat powinien potrafić m.in. tworzyć strategie kampanii marketingowych. Tych ostatnich GTA V czy Red Dead Redemption II już nie potrzebują, a społeczność chyba by oszalała, gdyby kolejną grą „Gwiazd Rocka” okazało się coś innego niż nowe Grand Theft Auto.

I tak, zgodzę się, że zakrawa to na dość życzeniowe podejście wyczekujących na zapowiedź „szóstki” fanów serii. Fajnie byłoby jednak dowiedzieć się pierwszych konkretów o nowej odsłonie cyklu – która prawdopodobnie zabierze nas do wzorowanego na Miami Vice City – „przebywając” w Los Santos. Tak czy inaczej podchodźcie do tej informacji, podobnie jak do każdej plotki, z dużym dystansem.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej