Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 18:01

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Nowe wersje GTA V oraz GTA Online na PS5 i XSX w listopadzie

Odświeżona i poprawiona wersja GTA V pojawi się na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X|S w listopadzie tego roku. W tym samym czasie do fanów trafi również samodzielna edycja GTA Online.

Grand Theft Auto V to mimo wieku wciąż jedna z najlepiej sprzedających się gier na konsolach oraz komputerach PC, niezmiennie rok w rok trafiająca na listy bestsellerów. Produkcja, która zadebiutowała prawie osiem lat temu na PlayStation 3 i Xboksie 360, za pół roku oficjalnie pojawi się w odświeżonej wersji także na Xboksie Series X|S oraz PlayStation 5. Studio Rockstar potwierdziło właśnie, że na obu platformach nastąpi to globalnie 11 listopada. Gra sprzedawana ma być w wersji pudełkowej i cyfrowej.

Next-genowa edycja GTA V ma zaoferować wiele poprawek graficznych i opcji, które wykorzystają moc obliczeniową nowych systemów. Rockstar nie potwierdził jednak, na jakie dokładnie atrakcje mogą liczyć fani. Trudno więc powiedzieć, czy będą one warte swojej ceny. Jeżeli wierzyć plotkom, zremasterowane GTA V sprzedawane będzie bowiem za tyle samo co każda nowa gra przeznaczona na dziewiątą generację konsol, a więc ok. 340 złotych.

W tym samym czasie co GTA V na PS5 i Xboksie Series X|S pojawi się samodzielna i płatna wersja GTA Online. Na platformie Sony gra będzie w pełni darmowa do końca lutego 2022 roku. Oferta ta przeznaczona zostanie jednak wyłącznie dla posiadaczy abonamentu PlayStation Plus. Dodatkowo posiadacze Plusa na PlayStation 4 do listopada mogą co miesiąc odbierać w grze jeden milion wirtualnych dolarów w prezencie. Tego lata fani GTA Online na wszystkich platformach mogą liczyć na nowe niespodzianki oraz aktualizacje.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  3. Grand Theft Auto V – poradnik do gry
  4. GTA Online – poradnik do gry