Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 stycznia 2021, 11:06

GTA Online na PS5 i Xbox Series X|S może działać na silniku RDR 2

Grzebiący w plikach GTA Online użytkownicy odkryli fragmenty kodu, które sugerują, że wydanie na PS5 i Xboksa Series X|S może działać na silniku Red Dead Redemption 2, co przełoży się na znaczącą poprawę m.in. grafiki.

W SKRÓCIE:
  1. GTA Online może działać na silniku napędzającym Red Dead Redemption 2.
  2. Wskazówki znaleźli znani w świecie wycieków użytkownicy Tez2 i alloc8or.

Grand Theft Auto V oraz GTA Online na PS5 i Xboksie Series X|S mogą korzystać z nowej wersji silnika RAGE, na której działa Red Dead Redemption 2. Grzebiący w kodzie gry użytkownicy forum gtaforums.com - Tez2 i alloc8or - znaleźli ciekawe linijki kodu, którymi się podzielili ze społecznością.

W kodzie GTA Online odnaleziono m.in. linijkę „rage::fwuiMessageBase”, która ma odpowiadać tej w Red Dead Redemption 2 i być wskazówką, że Rockstar Games przeportuje na nową wersję silnika tworzone z myślą o PS5 i Xboksie Series X|S GTA Online. Inny fragment, „CHasCharacterToTransferDecisionPage”, sugeruje opcję przenoszenia stworzonych postaci między różnymi wersjami gry.

Oczywiście należy pamiętać, że to wszystko spekulacje i nawet fakt, iż tych dwoje konkretnych użytkowników podawało do tej pory większość sprawdzonych informacji, nie oznacza, że tym razem mają rację.

GTA 5 ma trafić na PS5 i Xboksa Series X|S w tym roku. Firma Rockstar Games jednak nie zdradziła, kiedy dokładnie do nastąpi oraz jakich usprawnień możemy spodziewać się po nowej wersji tego tytułu. Jestem ciekaw, co wymyślą deweloperzy, mamy przecież do czynienia z grą, która była tworzona jeszcze na PS3 i Xboksa 360.

  1. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  2. GTA Online – poradnik
  3. GTA Online – strona oficjalna