Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2021, 19:51

autor: hexx0

Call of Duty: Vanguard oficjalnie zapowiedziane; trailer zdradza datę premiery

Call of Duty: Vanguard wreszcie zostało oficjalnie zapowiedziane. Firma Activision podała datę premiery gry i podzieliła się nowymi informacjami na jej temat.

Wreszcie się doczekaliśmy – podczas dzisiejszego wydarzenia Bitwa o Verdansk w Call of Duty: Warzone, które zgodnie z ostatnimi informacjami odbyło się o godzinie 19:30 czasu polskiego, firma Activision oficjalnie zapowiedziała kolejną odsłonę popularnej serii strzelanek. Tym samym potwierdził się zarówno tytuł gry, jak i jej data premiery. Call of Duty: Vanguard ukaże się 5 listopada na PC, PS4, PS5, XONE oraz XSX|S i przeniesie nas w czasy II wojny światowej. Poniżej możecie zobaczyć świeżutki trailer produkcji.

Dzięki Vanguard seria Call of Duty zaliczy swego rodzaju powrót do korzeni, bowiem tak jak w pierwszych dwóch jej odsłonach odwiedzimy Stalingrad, Afrykę Północną czy Normandię. Twórcy inspirowali się nie tylko wydarzeniami z frontu zachodniego i wschodniego, ale także żołnierzami, którzy brali w nich udział. Zgodnie z niedawnymi doniesieniami Toma Hendersona główny bohater gry, Arthur Kingsley, wzorowany będzie na Sidneyu Cornellu, a czwórka innych postaci na życiorysach kilku równie ciekawych historycznych person. Więcej na ten temat znajdziecie w naszej zapowiedzi, do której link zostawiłem powyżej.

Potwierdziły się również informacje o trybach multiplayer i zombie. Ten pierwszy ma się doczekać osobnej prezentacji, na której dowiemy się też co nieco o nowym wariancie rozgrywki – Champion Hill. Już teraz jednak wiadomo, że na start w jego ramach dostępnych będzie 20 map, a istotną rolę podczas zabawy odegra destrukcja ścian i zróżnicowana balistyka amunicji. Z kolei tryb zombie, tak jak sugerowały przecieki, ponownie przygotowuje studio Treyarch, które stworzyło jego odpowiednik w ubiegłorocznym Black Ops – Cold War. Co ciekawe, w Vanguard mamy być świadkami wydarzeń poprzedzających te z ostatniej odsłony.

Warto też wspomnieć, że można już składać zamówienia przedpremierowe na Call od Duty: Vanguard. Posiadacze pecetów mogą to zrobić tutaj, a właściciele konsol Sony i Microsoftu tutaj oraz tutaj. Ceny rozpoczynają się od 59,99 dolara, czyli około 240 złotych. Co istotne, złożenie pre-ordera na dowolną wersję gry zagwarantuje wczesny dostęp do otwartych beta-testów, które odbędą się we wrześniu.