Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2006, 14:47

autor: Jacny

GameSpy: Kompania Braci pecetową grą roku!

Jak co roku serwis GameSpy wyróżnił najlepsze gry mijających dwunastu miesięcy. W ocenie redaktorów tej renomowanej strony, na miano najlepszej gry roku na PC, zasłużyła sobie najnowsza produkcja studia Relic - Company of Heroes.

Jak co roku serwis GameSpy wyróżnił najlepsze gry mijających dwunastu miesięcy. Oto jak przedstawia się pierwsza dziesiątka rankingu gier przeznaczonych na PC.

GameSpy: Kompania Braci pecetową grą roku! - ilustracja #1

1 - Company of Heroes: Kompania Braci

2 - The Elder Scrolls: Oblivion

3 - Half-Life 2: Episode One

4 - Space Rangers 2: Rise of the Dominators

5 - Neverwinter Nights 2

6 - Galactic Civilizations II: Władcy Strachu

7 - Warhammer 40,000: Dawn of War – Dark Crusade

8 - Dreamfall: The Longest Journey

9 - GTR 2

10 - LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

W uzasadnieniu wyboru na najlepszą grę serwis podkreśla przełomowość Kompanii Braci i zwraca uwagę na liczbę gier, które wzorują się na produkcji studia Relic. Tytuł ten został także wyróżniony w kategoriach RTS, najlepszego dźwięku w grze, a także najlepszej gry multiplayer, a autorów uhonorowano tytułem deweloperów roku.

GameSpy wybrał także najlepsze gry w poszczególnych gatunkach. Pełną ich listę znajdziecie tutaj, ja nadmienię jedynie, że za najlepszą grę MMORPG uznano Guild Wars: Nightfall. WoW został doceniony za nieustanne zainteresowanie graczy, czym według GameSpy zasłużył na określenie „gra nieśmiertelna”.

Inne ciekawe wyróżnienia to min. najlepsze wykorzystanie licencji dla LEGO Star Wars II , największy zawód dla Gohica III czy najładniejsza grafika dla Half-Life 2: Episode One . Wyróżniono też trendy pozytywne – wspaniałe rozszerzenia do gier strategicznych, oraz negatywne – ukazywanie się patcha wraz z premierą gry.