Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2014, 18:16

autor: Draug

Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje

W sieci pojawiła się pierwsza paczka screenów, które ukazują grę Forza Horizon 2 w wersji na Xboksa One. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że edycje przeznaczone na obie docelowe platformy sprzętowe (XOne i X360) powstają w innych zespołach deweloperskich i na innych silnikach graficznych. Poznaliśmy też więcej informacji na temat świata, po którym będziemy jeździć.

Forza Horizon 2 w skrócie:
  • Producenci: Playground Games i Turn 10 Studios (XONE), Sumo Digital (X360)
  • Gatunek: wyścigi samochodowe w otwartym świecie
  • Technologia: silnik Forzy Motorsport 5 (XONE) i Forzy Horizon (X360)
  • Platformy sprzętowe: X360, XOne
  • Termin premiery: jesień 2014

Przy okazji wczorajszego ujawnienia gry Forza Horizon 2 zapowiedziano, że więcej materiałów dotyczących tej produkcji trafi w nasze ręce już dzisiaj. Obietnicy dotrzymano, lecz niestety nie otrzymaliśmy pierwszego zwiastuna, a „jedynie” pięć screenshotów, które ukazują omawiany tytuł w wersji na Xboksa One. Znajdziecie je przy tej wiadomości albo w naszej galerii. Jak widać, gra wygląda wyśmienicie, a efekt kropel deszczu na karoserii samochodów i podłożu prezentuje się nie gorzej (jeśli wręcz nie lepiej) niż w przypadku Project CARS, które również nadjedzie tej jesieni. Tym samym wszyscy, którzy lękali się, że przygotowywanie produkcji jednocześnie z myślą o starej i nowej konsoli Microsoftu odbije się negatywnie na jakości oprawy graficznej, mogą odetchnąć z ulgą.

Jak widać, Lamborghini Huracan prezentuje się pięknie nie tylko na okładce, ale i w samej grze. - Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje - wiadomość - 2014-06-03
Jak widać, Lamborghini Huracan prezentuje się pięknie nie tylko na okładce, ale i w samej grze.

A skoro już o tym mowa, to wypada wyjaśnić, jakim sposobem deweloperzy mogli pozwolić sobie na wyłączenie hamulców w kwestii dopieszczania grafiki. Okazuje się bowiem, że w procesie produkcyjnym Forzy Horizon 2 udział biorą nie dwa, a trzy studia. O ile wersję na Xboksa One przygotowywuje, tak jak ogłoszono wczoraj, duet Playground Games i Turn 10 Studios, to edycją na starszą platformę sprzętową zajmuje się Sumo Digital (Driver 76 na PSP, GTI Club+ na PS3, OutRun 2006: Coast 2 Coast). Różnica leży również po stronie stosowanej technologii – pierwsze wydanie korzysta z silnika zastosowanego przy wydanej w listopadzie Forzie Motorsport 5, natomiast drugie zostanie stworzone przy użyciu starszych narzędzi, które dały nam pierwszą Forzę Horizon.

Płot poszedł w drzazgi, teraz można jechać gdzie dusza zapragnie - aż po horyzont. - Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje - wiadomość - 2014-06-03
Płot poszedł w drzazgi, teraz można jechać gdzie dusza zapragnie - aż po horyzont.

Lecz to jeszcze nie koniec nowości. Serwis IGN miał już okazję zagrać w najnowszą odsłonę sztandarowej serii samochodówek Microsoftu i przyniósł nam więcej informacji na temat omawianej gry, a zwłaszcza świata, po którym będziemy w niej jeździć. Okazuje się, że pod pojęciem „Europy Południowej” kryje się pogranicze Francji i Włoch, będące obszarem trzy razy większym niż znane z pierwowzoru Kolorado. Co więcej, tym razem nie będziemy już ograniczeni wyłącznie do dróg – nic nie stanie na przeszkodzie, by rozjechać płot i wytyczyć własny szlak przez pola, łąki, lasy. Mało tego, świat zostanie zapełniony przez ponad 700 różnych zawodów, co sprawi, że entuzjastów, którzy zechcą zrobić wszystko, co gra będzie miała do zaoferowania, czeka grubo ponad 100 godzin zabawy.

Już wiadomo, że wśród dostępnych marek będzie m.in. Lamborghini i Ferrari. Pozostaje pytanie, czy pojawi się Porsche? - Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje - wiadomość - 2014-06-03
Już wiadomo, że wśród dostępnych marek będzie m.in. Lamborghini i Ferrari. Pozostaje pytanie, czy pojawi się Porsche?
Patrząc na takie screeny, trudno nie zadać sobie pytania, ile z tego graficznego przepychu zostanie w wersji na Xboksa 360? - Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje - wiadomość - 2014-06-03
Patrząc na takie screeny, trudno nie zadać sobie pytania, ile z tego graficznego przepychu zostanie w wersji na Xboksa 360?
Forza Horizon 2 - pierwsze screeny i nowe informacje - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Forza Horizon 2

Forza Horizon 2