Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSP
Okładka Driver 76 (PSP)
OkładkaDriver 76 (PSP)

Driver 76 PSP

Driver 76 jest pozycją z popularnej serii gier akcji pt. Driver.

Przygodowe | samochodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Driver 76 Premiera PSP

8maja2007

pudełko PL

5lipca2007

producent: Sumo Digital wydawca: Ubisoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Driver 76 jest pierwszą pozycją z popularnej serii gier akcji pt. Driver, dedykowaną mobilnej konsoli PlayStation Portable. Posiadacze tej ostatniej mogą więc wreszcie zasmakować dynamicznych samochodowych i motocyklowych pościgów, eksplorowania wirtualnego miasta na piechotę, strzelania z rozmaitej broni oraz wielu innych elementów, charakterystycznych dla wspomnianego cyklu.

Jak sama nazwa niniejszego produktu wskazuje, akcja toczy się w roku 1976, czyli dwa lata przed rozpoczęciem fabuły gry Driver: Parallel Lines. Kieszonkowy "Kierowca" stanowi więc swoisty prequel owej pozycji, wrzucając nas w wielkomiejską dżunglę Nowego Jorku i oferując do wykonania blisko trzydzieści rozbudowanych misji, dostępnych wyłącznie na platformie PSP. Wirtualna metropolia pełna jest miejsc, mających pokrycie w rzeczywistości – nie ma więc problemu z odwiedzeniem przykładowo Times Square. Rzecz jasna nie zapomniano o przygotowaniu wpadającego w ucho soundtracku, składającego się z przebojów rodem z lat siedemdziesiątych XX wieku.

Zaimplementowane zadania zostały pogrupowane w sześć wątków fabularnych, gwarantujących znakomitą zabawę pojedynczemu graczowi. Dzięki zarabianym pieniądzom można przeprowadzić tuning pojazdów, zgromadzonych w wirtualnym garażu, co daje naprawdę ciekawe efekty – zarówno wizualne, jak i stricte mechaniczne (wyższa prędkość maksymalna, mniejsza podatność na zniszczenia etc.). Developerzy udostępnili ponadto tryb multiplayer, oferujący kilka różnych form zabawy (m.in. wyścigi uliczne i "destrukcyjne derby"). Całości dopełnia opcja pobierania z Internetu rozmaitych dodatków (chociażby bonusowych schematów malowania karoserii).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 211 głosów czytelników.

Driver 76 cena w dniu premiery: 179,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Driver 76

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Driver 76 Wymagania sprzętowe

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB