Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2014, 18:40

Hunt: Horrors of the Gilded Age - kooperacyjna gra akcji od Crytek

Studio Crytek zapowiedziało Hunt: Horrors of the Gilded Age, czyli trzecioosbową grę akcji nastawioną na tryb kooperacyjny dla czterech graczy. Nad projektem pracuje amerykański oddział firmy, w skład którego wchodzą głównie ludzie odpowiedzialni za serię Darksiders.

Kilka dni temu pisaliśmy o zarejestrowaniu przez firmę Crytek domeny HuntTheGame.com. Podejrzewaliśmy wtedy, że posłuży ona jako adres oficjalnej strony nowego projektu zespołu i spekulacje te okazały się trafione. Firma właśnie oficjalnie zapowiedziała Hunt: Horrors of the Gilded Age, czyli grę akcji nastawioną głównie na tryb kooperacyjny dla czterech graczy. Produkcja zmierza na pecety oraz bliżej nieokreślone jeszcze konsole, choć raczej na pewno chodzi tu o PlayStation 4 i Xboksa One. Na razie nie podano planowanej daty premiery i wiemy jedynie, że jeszcze w tym roku ruszą zamknięte testy wersji komputerowej. Ponadto Hunt: Horrors of the Gilded Age będzie kolejnym, obok Warface, Arena of Fate i mobilnego The Collectables, projektem studia Crytek korzystającym z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Akcja gry osadzona zostanie pod koniec XIX wieku. W zaprezentowanej przez autorów wizji tego okresu wszystkie ówczesne przesądy i legendy są prawdziwe, w każdym cieniu kryje się zło, a ludzkość terroryzowana jest przed potwory. Gracze wcielą sie w myśliwych, którzy nie bacząc na niebezpieczeństwo postanawiają zapolować na te monstra.

Crytek zapowiedział Hunt: Horrors of the Gilded Age - kooperacyjną grę akcji od twórców cyklu Darksiders - ilustracja #1

Podobnie jak w cyklu Left 4 Dead, skład drużyny będzie stały i obejmie konkretne postacie o określonej biografiach oraz osobowościach. Każdą z nich będziemy mogli jednak rozwijać oraz wyposażać w dowolne uzbrojenie, co pozwoli dopasować bohatera do naszych potrzeb. Walki rozgrywane będą na mapach wygenerowanych proceduralnie, dzięki czemu za każdym razem czeka nas walka w innych lokacjach. Poza standardowymi potworami przyjdzie nam zmierzyć się także z potężnymi bossami. Wszystko to obserwować mamy z kamery umieszczonej za placami postaci.

Warto na koniec wspomnieć, że nad grą pracuje amerykański oddział studia Crytek. W jego skład wchodzi większość zespołu odpowiedzialnego za serię Darksiders. Tak doświadczona ekipa sprawia, że mamy spore nadzieje względem Hunt: Horrors of the Gilded Age. Zainteresowanym projektem polecamy udanie się na oficjalną stronę, gdzie można zgłosić chęć wzięcia udziału w beta testach.

  1. Hunt: Horrors of the Gilded Age – oficjalna strona gry