Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2010, 09:41

autor: Sarge

F1 2010 już w amerykańskich sklepach

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera długo oczekiwanego symulatora wyścigów F1 autorstwa Codemasters. Na europejski debiut musimy poczekać do piątku – wtedy też gra pojawi się również na polskich półkach sklepowych.

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera długo oczekiwanego symulatora wyścigów F1 autorstwa Codemasters. Na europejski debiut musimy poczekać do piątku – wtedy też gra pojawi się również na polskich półkach sklepowych.

F1 2010 jest pozycją przygotowaną z myślą o komputerach PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Dystrybutorem w naszym kraju jest firma Licomp Empik Multimedia, która postarała się o pełną lokalizację tego tytułu. Oznacza to, że w czasie rozgrywki nie tylko zobaczymy polskie napisy, ale też usłyszymy rodzimych lektorów wcielających się między innymi w dziennikarzy obecnych na konferencjach prasowych, czy naszego inżyniera. Jedną ze znanych osób podkładających swój głos jest Włodzimierz Zientarski, znany między innymi z prowadzenia studia w czasie transmisji wyścigów F1.

F1 2010 już w amerykańskich sklepach - ilustracja #1

Grę można zamówić między innymi w sklepie GRY-OnLine, gdzie pecetowa wersja jest dostępna w cenie 99.90 złotych, podczas gdy wartość konsolowych edycji wynosi 179.90 złotych. Posiadaczom komputerów PC przed zakupem polecamy zapoznać się z ujawnionymi jakiś czas temu wymaganiami sprzętowymi tej produkcji.

Firma Codemasters niestety nie planuje wydać dema F1 2010, głównie ze względu na brak czasu potrzebnego do jego przygotowania. Twórcy podobno już zabrali się za tworzenie kontynuacji, a prace nad próbką tylko opóźniłyby ten proces. Jedynym sposobem na sprawdzenie gry jest zatem wypróbowanie pełnej wersji.

Twórcy odpowiedzialni za tę pozycję wydali już pod koniec poprzedniego roku F1 2009, ale był to tytuł przeznaczony tylko na Wii oraz PSP. Wcześniej mieliśmy długą przerwę w wydawaniu dzieł o tej tematyce – od czasu Formula 1: Championship Edition z marca 2007 roku. Nic dziwnego zatem, że najnowsza odsłona jest tak wyczekiwana przez fanów. Do czasu polskiej premiery polecamy zapoznać się z filmem z serii Gramy!, gdzie testujemy ten tytuł i możecie zobaczyć go w akcji z naszym komentarzem.

Ostatnia aktualizacja: 2010-09-21

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

F1 2010

F1 2010