Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2010, 09:36

autor: Katarzyna "Cairine" Pochowska

Dead Space 2 jednak na PC?

Electronic Arts, wydawca kolejnej części Dead Space, znowu daje posiadaczom komputerów PC nadzieję. Przynajmniej tak można wnioskować po informacji widniejącej na łamach witryny ea.com.

Electronic Arts, wydawca kolejnej części Dead Space, znowu daje posiadaczom komputerów PC nadzieję. Przynajmniej tak można wnioskować po informacji widniejącej na łamach witryny ea.com.

Jak do tej pory sytuacja sequela hitowego survival horroru zmieniała się jak w kalejdoskopie. W grudniu, gdy gra została oficjalnie zapowiedziana, mowa była o wersjach konsolowych oraz PC. Kilkanaście dni temu, przy okazji konferencji podsumowującej wyniki finansowe koncernu, zaprezentowano plan wydawniczy na najbliższy rok. Jednakże gracze „pecetowi” nie znaleźli w nim dedykowanej dla siebie wersji. I chociaż można było jeszcze łudzić się, że edycja PC zadebiutuje po prostu później niż konsolowe, to szybko przedstawiciele firmy rozwiali te wątpliwości - oficjalnie poinformowano, że gracze komputerowi nie mają co liczyć na Dead Space 2.

Mimo to, kilka dni później redaktor naczelny ea.com, Jeff Green za pośrednictwem serwisu Twitter zapewnił graczy, że Dead Space 2 wyjdzie także w wersji pod Windows. Jednak chwilę później zweryfikował swoją wiadomość i podał, że opcja ta jest ciągle rozważana.

Dziś do całej tej „Dead Space Opery” dochodzi jeszcze karta gry na stronie korporacyjnej Electronic Arts, która podaje, że Dead Space 2 ukaże się na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC.

Dead Space 2 jednak na PC?  - ilustracja #1

Cała sytuacja niewątpliwie wzbudza zainteresowanie i rodzi szum wokół produkcji. Pytanie tylko czy cierpliwość graczy, którzy już czekają na kontynuację, przetrwa tę próbę.

Dead Space 2 trafi na półki sklepowe na początku przyszłego roku. Za produkcję odpowiada studio Visceral Games, twórcy m.in. pierwszej części gry, czy też Dante’s Inferno. Możliwe, że wcześniej posiadacze konsol doczekają się konwersji prequela, wydanego do tej pory jedynie na Wii. Natomiast już teraz możecie przeczytać zapowiedź „dwójki” na naszym serwisie.