Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2010, 11:34

autor: Jiker

EA planuje konwersję Dead Space Extraction na X360 i PS3

Niewielka popularność udanej strzelaniny na szynach Dead Space Extraction na Wii – stanowiącej prequel wydarzeń znanych z oryginalnego Dead Space – spowodowała, że firma Electronic Arts zaczęła poważnie zastanawiać się nad możliwością przeniesienia jej na Xboksa 360 i PlayStation 3.

Niewielka popularność udanej strzelaniny na szynach Dead Space Extraction na Wii – stanowiącej prequel wydarzeń znanych z oryginalnego Dead Space – spowodowała, że firma Electronic Arts zaczęła poważnie zastanawiać się nad możliwością przeniesienia jej na Xboksa 360 i PlayStation 3. Za sprawą specjalnej ankiety koncern sugeruje, że produkcja mogłaby zostać wydana w cyfrowej wersji w ramach serwisów Xbox Live Arcade oraz PlayStation Network.

Z ankiety, opisanej przez serwis Kotaku wynika, że potencjalna konwersja Dead Space Extraction mogłaby zostać opracowana przez dewelopera oryginału, firmę Visceral Games. W systemie rozgrywki nie wprowadzono by większych zmian – odświeżeniu poddana zostałaby jedynie oprawa graficzna (rozdzielczość HD, poprawione tekstury itd.). Cena gry miałaby zostać ustalona na poziomie 15 dolarów/1200 punktów MS.

EA planuje konwersję Dead Space Extraction na X360 i PS3 - ilustracja #1

Dead Space Extraction

W ankiecie znalazło się również miejsce dla dotąd zupełnie nieznanej pozycji – strategii Planet Cracker, mogącej stanowić pewnego rodzaju rozwinięcie historii Dead Space 2. W grze głównym zadaniem miałaby być przede wszystkim walka o surowce. Za jej sprawą gracz uzyskiwałby dostęp do specjalnych nagród, odblokowywanych w Dead Space 2. Moglibyśmy mieć tu zatem do czynienia z podobnym przypadkiem, co z Fable II oraz zestawem Fable II Pub Games (pozwalającym wygrać dodatkowe złoto dające przewagę w podstawowej wersji gry).

Zarówno Dead Space Extraction, jak i Planet Cracker w ankiecie wymienione zostały jako potencjalne darmowe bonusy dla osób, które w przyszłości zdecydowałyby się na zamówienie Dead Space 2 w systemie przedpremierowym. Pamiętajcie jednak, że są to tylko i wyłącznie wskazówki zawarte w ankiecie, które wcale nie muszą zostać wprowadzone w życie. Wiadomości przedstawione przez Kotaku powinniśmy zatem traktować w kategoriach plotek i spekulacji.

Przypominamy, że Dead Space 2 – kontynuacja historii Isaaca Clarke’a – zostanie wydane w 2011 roku. Do sklepów trafią wyłącznie wersje przeznaczone na Xboksa 360 i PlayStation 3. Informacja ta została ostatnio potwierdzona przez wydawcę, firmę Electronic Arts.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.