Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2010, 11:45

Blizzard pokazuje nowy Battle.net

Na oficjalnej stronie wyczekiwanej z utęsknieniem kontynuacji gry Starcraft umieszczony został filmik prezentujący zmiany, jakie przyniesie ze sobą nowa formuła serwisu Battle.net.

Na oficjalnej stronie wyczekiwanej z utęsknieniem kontynuacji gry Starcraft umieszczony został filmik prezentujący zmiany, jakie przyniesie ze sobą nowa formuła serwisu Battle.net.

Większość z zawartych tam informacji jest powtórzeniem znanych poprzednio faktów. Jednak tu zostało to wszystko zebrane w jedną zgrabną całości i opatrzone materiałami wideo, dzięki którym możemy na własne oczy zobaczyć jak to wszystko ma wyglądać.

Blizzard pokazuje nowy Battle.net - ilustracja #1

Najciekawszym fragmentem całego filmiku jest kilkusekundowy obrazek pokazujący ekran logowania do beta testów Starcraft II. Widnieje na nim data 22 stycznia oraz informacja, że na chwile obecną rozgrywanych jest 60 potyczek. Czyżby czas oczekiwania na wersję testową tej gry dobiegał wreszcie końca? Miejmy taką nadzieję.

Projektując nowy Battle.net ekipa Blizzarda za cel postawiła sobie stworzenie doskonałej usługi wspierającej wszystkie gry tego studia. System opiera się na trzech filarach. Pierwszym jest stałe połączenie graczy z serwisem. Konto użytkownika traktowane jest prawie jak postać w MMO. Poza komunikowaniem się z innymi grającymi, zdobywać będziemy Osiągnięcia (zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i różnorodnych formach gry wieloosobowej), za które otrzymamy stosowne nagrody w postaci portretów oraz odznaczeń.

 

Blizzard pokazuje nowy Battle.net - ilustracja #2

 

Drugim filarem jest zapewnienie dobrej rozrywki w trybie multi. Chodzi o to, by bawić mogli się zarówno początkujący jak i weterani. Dla tych pierwszych przygotowano m.in. tryby kooperacyjne. Bardziej zaawansowanych graczy powinien ucieszyć dopracowany matchmaking, który uczy się naszego stylu i poziomu gry, dzięki czemu może dobrać nam odpowiednich przeciwników. Oczywiście zapewniona jest duża swoboda. Przykładowo, można wraz z dwoma przyjaciółmi zebrać się w grupę i pozwolić by Battle.net sam wyszukał nam trzech rywali.

 

Blizzard pokazuje nowy Battle.net - ilustracja #3

 

Trzecim filarem jest dostęp do społeczności. Obejmuje to listy przyjaciół, różnorodne formy komunikacji itp. Dodatkowo z całym systemem mocno zintegrowane zostanie wsparcie dla materiałów tworzonych przez samych graczy. Pobieranie i udostępnianie nowych modów i map ma być teraz banalnie proste. Użytkownicy będą też mieli możliwość zarabiania na swoich kreacjach.