Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2011, 16:17

autor: Ender

Brak darmowej kopii Battlefield 1943 w Battlefield 3 przyczyną pozwu sądowego przeciwko Electronic Arts

Gracze złożyli pozew do sądu przeciwko Electronic Arts za niedotrzymanie obietnicy dostarczenia darmowej kopii Battlefield 1943 wraz z grą Battlefield 3, w wersji na Playstation 3.

Na tegorocznych targach E3, Electronic Arts obiecało darmową kopię Battlefield 1943 dla wszystkich tych, którzy zakupią Battlefield 3 w wersji na Playstation 3. W październiku okazało się, że zapowiedzianej gry nie można było znaleźć na płytach. Electronic Arts wypowiedziało się na ten temat dopiero wtedy kiedy zdziwieni posiadacze konsoli Sony zaczęli zgłaszać się z pytaniami i zastrzeżeniami w tej sprawie. Na twitterze stwierdziło, że bonus został zastąpiony wcześniejszym dostępem do wszystkich DLC dla Battlefielda 3, który został ogłoszony ponad miesiąc wcześniej. Wiele osób miało prawo poczuć się skrzywdzonymi zwłaszcza, że darmową grę zastąpiła możliwość szybszego zapłacenia EA za kolejne dodatki.

Brak darmowej kopii Battlefield 1943 w Battlefield 3 przyczyną pozwu sądowego przeciwko Electronic Arts - ilustracja #1

W obliczu takiego rozwoju wypadków, reprezentująca graczy firma prawnicza Edelson McGuire złożyła pozew zbiorowy przeciwko amerykańskiemu producentowi. Pozew motywuje tym, że tysiące klientów EA zostało wprowadzonych w błąd i wybrało wersje gry na Playstation 3 licząc na ostatecznie nieobecny bonus. Co ciekawe, prawnicy nie będą domagać się rekompensaty finansowej, ale po prostu dotrzymania danego słowa. Jeżeli sąd przyjmie sprawę i przychyli się pozytywnie do postawionych zarzutów, Battlefield 1943 trafi nie tylko do osób składających pozew, ale również do pozostałej i niereprezentowanej przez prawników rzeszy graczy.

Pomimo pewnych zgrzytów, premiera Battlefielda 3, która miała miejsce pod koniec października, okazała się ogromnym sukcesem i to zarówno na świecie jak i w naszym kraju. Na przyszły tydzień, twórcy gry ze studia DICE obiecują na oficjalnym blogu duży patch, usuwający wiele niedoróbek oraz poprawiający rozgrywkę. Na razie dostępny będzie jedynie dla użytkowników komputerów PC. Jego wersje na Xboksa 360 i Playstation 3 zostaną udostępnione w późniejszym terminie.