Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2011, 12:20

autor: Len

Premiera oczekiwanej poprawki do Battlefield 3

Twórcy gry Battlefield 3 wypuścili właśnie łatkę, która poprawia stabilność gry oraz wprowadza mnóstwo zmian w rozgrywce wieloosobowej. Na razie patch dostępny jest jedynie na pecetach. Konsolowe wersje powinny pojawić się wkrótce.

Battlefield 3 zadebiutował niespełna miesiąc temu, zaliczając rekordowo mocne wejście w 29-letniej historii firmy Electronic Arts. I choć gra już w pierwszym tygodniu sprzedaży rozeszła się w liczbie 5 mln egzemplarzy, zdobywając wysokie noty od graczy i recenzentów (GRY-OnLine – 8,5/10), to nie była pozbawiona wad. Producent właśnie opublikował łatkę dla wersji na komputery PC.

Lista zmian jest długa, a jednymi z ważniejszych jest poprawienie wydajności i czasu ładowania oraz usunięcie problemów na niektórych konfiguracjach sprzętowych (m.in. z poprawnym wyświetlaniem obiektów, pojawiający się czarny ekran lub „przycinanie” bez wyraźnej przyczyny). Ponadto zajęto się dźwiękami emitowanymi przez niektóre bronie.

Premiera oczekiwanej poprawki do Battlefield 3 - ilustracja #1

Twórcy nie ograniczyli się do poprawek z zakresu stabilności, zmiany zaszły także w samej rozgrywce, a szczególnie w statystykach broni, które zostały bardziej zrównoważone. Niektóre z nich mają teraz większą moc (m.in. Magnum 44 czy miniguny), część z kolei osłabiono (G3, pociski ziemia-powietrze FIM-92, SA-18 Igła), a jeszcze innym zwiększono zasięg (Mk11, SWD i M39 EMR). Co więcej, w przypadku gdy gracz zostanie zabity w trakcie próby rzucenia granatu, to upadnie on na ziemię, a nie poleci ku celowi, jak miało to miejsce wcześniej.

Przy okazji wzbogacono grę o opcję martwej strefy dla joysticków oraz możliwość dzielenia się swoimi statystykami za pomocą portali społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter czy Google+. Jednak to tylko niektóre zmiany - z pełną listą możecie zapoznać się na tej stronie.

Premiera oczekiwanej poprawki do Battlefield 3 - ilustracja #2

Zła wiadomość jest taka, że póki co, łatka dostępna jest wyłącznie dla gry w wersji na komputery PC. Poprawka na konsole PlayStation 3 i Xboks 360 pojawi się nieco później z powodu zwłoki wynikającej z certyfikacji.