Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 09:58

autor: Hed

Battlefield 3 wystartował nie bez problemów. Brak darmowego dodatku na PlayStation 3

Battlefield 3 jest już dostępny dla graczy z Ameryki i Europy. Jak przebiega premiera oczekiwanej strzelanki studia EA DICE? Nienajlepiej. Posiadacze PlayStation 3 skarżą się na brak obiecywanego dodatku w postaci darmowej gry (Battlefield 1943). Na wszystkich platformach występują też różne błędy, które mogą uniemożliwić bezstresowe granie.

W tym tygodniu wystartowała gra Battlefield 3 - nie bez wpadek po stronie firmy Electronic Arts. Posiadacze konsol mogą mieć problemy z graniem online, a użytkownicy pecetów borykają się z wadliwymi systemami Origin oraz Battlelog. Na płycie z produkcją w wersji na PlayStation 3 brakuje też bonusu obiecanego na targach E3 2011, czyli gry Battlefield 1943.

Ekskluzywny dodatek do wersji na PlayStation 3 został ogłoszony na konferencji Sony podczas targów E3: posiadacze konsoli mieli otrzymać darmowy egzemplarz Battlefield 1943. Tak się nie stało. Firma Electronic Arts wyjaśniła na Twitterze, że rekompensatą za nieobecność gry na płycie jest wcześniejszy dostęp do wszystkich rozszerzeń zaplanowanych dla Battlefielda 3.

Taka nieoczekiwana i niemal tajna podmiana „bonusów” jest nie do przyjęcia. Można spodziewać się, że wiele osób poczuje się oszukanych. Battlefield 1943 nie jest nową grą i pewnie sporo fanów serii już w nią grała. Większość z nas wolałaby jednak dostać darmową produkcję, a nie możliwości wydania pieniędzy na DLC szybciej od posiadaczy innej konsoli.

Battlefield 3 wystartował nie bez problemów. Brak darmowego dodatku na PlayStation 3 - ilustracja #1

Pozostawiając powyższą sprawę, która nie przysporzy fanów firmie Electronic Arts, przechodzimy do startu Battlefielda 3. Podobno użytkownicy Xboksów 360 nie mogli przez jakiś czas dołączać do serwerów. Kłopoty sprawia też system Origin/Battlelog: platforma działa wolno i ma kilka błędów. Często oglądamy informację „Przepraszamy, problemy techniczne”.

Przejścia z grą na pecetach i konsolach mają tylko niektórzy użytkownicy - sporo osób nie napotyka na żadne błędy. Trudno więc jeszcze określić, do jakiej kategorii powinniśmy zaliczyć start Battlefielda 3. Nie jest on wolny od wpadek technicznych, ale może nie będzie tak źle jak w przypadku kilku innych niedawnych premier.

Polska premiera gry Battlefield 3 ma miejsce dzisiaj. Pecetowa wersja produkcji, korzystająca ze wspomnianej platformy Origin, została odblokowana około 1 w nocy. Dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia. Dzięki temu dowiemy się, czy EA DICE stanęło na wysokości zadania i poprawiło błędy, które nękały uczestników bety.

  1. Fenomen Battlefielda
  2. Gramy! Battlefield 3 - polska wersja, samoloty i czołgi
  3. Gramy! Battlefield 3 - walka na otwartym terenie