Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2011, 10:30

autor: Sarge

XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką

Firma Anuman Interactive ogłosiła, że zapowiedziana kilka dni temu gra XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką. Jednocześnie ujawniono kilka screenów z tego tytułu.

Firma Anuman Interactive opublikowała na łamach serwisu społecznościowego Facebook kilka screenów z gry XIII: Lost Identity. Okazuje się, że będzie to „interaktywna przygodówka” z licznymi łamigłówkami do rozwiązania.

XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką - ilustracja #1

Nowa produkcja na podstawie serii komiksowej autorstwa Jeana Van Hamme została zapowiedziana kilka dni temu. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze, jaki gatunek będzie reprezentować. Teraz twórcy zdradzili na Facebooku, że będzie to interaktywna przygodówka, w której zwiedzimy kolejne lokacje, porozmawiamy z postaciami i rozwiążemy szereg zagadek logicznych.

Opublikowane zdjęcia pochodzą z wersji przeznaczonych na platformy z systemem operacyjnym iOS. Tytuł ukaże się także na PC i możemy założyć, że oprawa graficzna na komputerach osobistych nie będzie znacząco odbiegała od tego, co możemy zobaczyć na ujawnionych screenach.

XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką - ilustracja #2

Taka informacja z pewnością zawiedzie fanów strzelaniny XIII, która została wydana w 2003 roku przez firmę Ubisoft. Ówczesny tytuł również był oparty na serii komiksów Jeana Van Hamme, wobec czego wielu graczy liczyło na kontynuację tej pozycji, stworzoną jednak przez innego dewelopera. Tak naprawdę nie było jednak na to większych szans. Przedstawiciele Anuman Interactive od początku ogłaszali, że ich nadchodzące dzieło to całkowicie nowa gra tworzona od podstaw.

XIII: Lost Identity zmierza na komputery PC, Mac oraz iPhone’a i iPada. Przygodówka najprawdopodobniej będzie rozprowadza jedynie drogą cyfrowej dystrybucji. Premiera odbędzie się w listopadzie, ale dokładna data do tej pory nie została ujawniona.

XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką - ilustracja #3
XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką - ilustracja #4
XIII: Lost Identity będzie interaktywną przygodówką - ilustracja #5