Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2019, 16:15

autor: Serek

Borderlands 3 sprzedaje się jak szalone. Wersja PC pobiła rekord 2K Games

Borderlands 3 zaliczyło bardzo udany start, czego dowodem jest komunikat opublikowany przez Take-Two Interactive. Kilka milionów sprzedanych sztuk oraz rekord w zamówieniach przedpremierowych w Epic Games Store to jeszcze nie wszystko.

Borderlands 3 sprzedaje się jak parasole pod Wieżą Eiffla. - Borderlands 3 sprzedaje się jak szalone. Wersja PC pobiła rekord 2K Games - wiadomość - 2019-09-24
Borderlands 3 sprzedaje się jak parasole pod Wieżą Eiffla.

O tym, że Borderlands 3 zaliczyło świetny start, pisaliśmy już w zeszłym tygodniu. Randy Pitchford twierdził, że produkcja zgromadziła na premierę dwa razy więcej graczy od swojej poprzedniczki w całej jej historii. Teraz przyszedł czas na mniej marketingowe, a bardziej statystyczne dane dotyczące sprzedaży gry. Firma 2K Games pochwaliła się naprawdę imponującymi (szczególnie mając na uwadze okoliczności, o których później) wynikami.

Premiera tytułu miała miejsce 13 września na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. W trakcie pierwszych pięciu dni od premiery gracze kupili ponad 5 mln sztuk trzeciej części popularnego looter-shootera. Stanowi to wynik o 50% lepszy od Borderlands 2 i sprawia, że „trójka” jest najszybciej sprzedającym się tytułem w historii 2K Games, a co jeszcze ciekawsze - mimo ekskluzywności w Epic Games Store na PC - Borderlands 3 to najlepiej sprzedająca się gra wydawcy na tej platformie (tylko w okresie pięciu dni).

Świetne wyniki finansowe sprawiły, że cała marka wygenerowała ponad 1 mld dolarów przychodu, stając się tym samym drugą marką w katalogu 2K, która to osiągnęła. Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii aż 70% konsumentów kupiło grę w wersji cyfrowej. Borderlands 3 pobiło również rekord złożonych zamówień przedpremierowych w Epic Games Store. Niestety zarówno w kwestii sprzedaży tytułów na PC oraz liczby zamówień w przedsprzedaży na platformie Epic Games, nie zdecydowano się podać konkretnych danych liczbowych, które pozwoliłyby zweryfikować ten stan rzeczy. Przypomnijmy, że w 2016 roku, rekord najszybciej sprzedającej się gry 2K Games należał do Mafii 3.

Sprzedaż Borderlands 3 powinna przekonać niektórych graczy, że nie liczy się platforma, na której pojawia się tytuł, ale jakość samej gry. Wszyscy pamiętamy „dymy”, które urządzali użytkownicy Steama, protestując przeciwko ekskluzywności produkcji w Epic Games Store. Ani to, ani nawet problemy techniczne nie przeszkodziły Borderlands 3 osiągnąć sporego sukcesu, bo to zwyczajnie dobra gra.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 3
  2. Poradnik do Borderlands 3
  3. Recenzja Borderlands 3
  4. Kompendium wiedzy o Borderlands 3
  5. Borderlands 3 w Epic Games Store

ZASTRZEŻENIE: Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Borderlands 3

Borderlands 3