Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2019, 11:21

autor: Froozyy

Wydarzenie Bloody Harvest w Borderlands 3 ruszy w październiku

Dowiedzieliśmy się, że Halloweenowe wydarzenie w Borderlands 3, Bloody Harvest, rozpocznie się już w październiku i potrwa około półtora miesiąca. Z tej okazji w grze pojawią się nowi przeciwnicy, mapa, bronie i wiele więcej.

Straszne rzeczy zmierzają do Borderlands 3. - Wydarzenie Bloody Harvest w Borderlands 3 ruszy w październiku - wiadomość - 2019-09-21
Straszne rzeczy zmierzają do Borderlands 3.

W naszym sierpniowym newsie mogliście przeczytać, że pierwsze wydarzenie w Borderlands 3 pojawi się niedługo po premierze gry. Będzie to jednak znacznie wcześniej, niż przypuszczaliśmy, bowiem Bloody Harvest rozpocznie się już na początku października. Do gry trafi zupełnie nowa, straszna mapa, bronie, skórki oraz przerażający boss. Wszystko to dostępne będzie dla graczy, którzy w głównej kampanii opuścili Pandorę i mają możliwość podróży między planetami. Całość potrwa około półtora miesiąca.

Jak dowiedzieliśmy się z The Borderlands Show, w galaktyce pojawią się opętani przeciwnicy, którzy będą swego rodzaju przepustką do nowej lokacji. Po ich zabiciu z martwego ciała wydostanie się duch, po którego pokonaniu gracz uzyska odrobinę hektoplazmy. Ta może być zwrócona do Maurice’a, który pojawi się na pokładzie Sanctuary III i otworzy dostęp do eventowej mapy. Walka z duchami nie będzie jednak należała do prostych, bowiem te będą nakładać silne osłabienia, które znacznie utrudnią walkę (na przykład ograniczona widoczność i celność).

Maurice na pokładzie statku Sanctuary III. - Wydarzenie Bloody Harvest w Borderlands 3 ruszy w październiku - wiadomość - 2019-09-21
Maurice na pokładzie statku Sanctuary III.

Na mapie oprócz straszniejszych wersji znanych przeciwników pojawi się także nowy boss – kapitan Haunt, który jest szkieletową wersją kapitana Traunta wzmocnioną o kilka budzących grozę ataków. W grze pojawią się także nowe legendarne bronie i tarcza, które wprowadzą do użytku osłabienia stosowane przez wspomniane wcześniej duchy. Istnieje również szansa, że ta sama modyfikacja zostanie zaimplementowana do przedmiotów wypadających z opętanych przeciwników, duchów oraz kapitana Haunta.

Halloweenowe wydarzenie to także doskonała okazja, aby przetestować w boju nowe skórki do broni czy też Vault Hunterów.

Dowiedzieliśmy się także, że wersja VR Borderlands 2 pojawi się na Steamie 22 października wraz z kompletną paczką DLC. W ten sam dzień dostaniemy także szczegółowe informacje na temat kolejnego wydarzenia – Maliwan Takedown.