Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2009, 23:10

autor: Maciej "Maciej Śliwiński" Śliwiński

BlizzCon: dodatek do WoW-a potwierdzony. Diablo III najwcześniej w 2011 roku

Tego można było się spodziewać. Blizzard najważniejsze informacje dotyczące swoich największych hitów pozostawił na BlizzCon, w Niemczech pokazując tylko minimum tego co musiał. Fani tej firmy, którzy śledzili ceremonię otwarcia imprezy w Anaheim nie mogą czuć się zawiedzeni.

Tego można było się spodziewać. Blizzard najważniejsze informacje dotyczące swoich największych hitów pozostawił na BlizzCon, w Niemczech pokazując tylko minimum tego, co musiał. Fani tej firmy, którzy śledzili ceremonię otwarcia imprezy w Anaheim, nie mogą czuć się zawiedzeni.

BlizzCon: dodatek do WoW-a potwierdzony. Diablo III najwcześniej w 2011 roku - ilustracja #1

Podczas otwarcia BlizzConu, który rozpoczął się wczesnym wieczorem naszego czasu, Blizzard przekazał światu dwie ważne informacje. Na pierwszy ogień poszło Diablo III – poznaliśmy nową klasę postaci – Monka, która dołączyła do trzech ujawnionych wcześniej: Barbarzyńcy, Witch Doctora oraz Czarodziejki. Nowy bohater został zaprezentowany w krótkim materiale wideo powstałym na silniku gry. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne – Monk w walce z potworami używa laski lub gołych pięści i radzi sobie z tym nie gorzej niż Barbarzyńca z mieczem. Pierwszy wizerunek najnowszej ujawnionej klasy postaci możecie podziwiać powyżej.

Zawiedzeni nie mogą się również czuć fani World of Warcraft. Od kilku miesięcy w Internecie krążyły plotki o trwających w Blizzardzie pracach nad trzecim dodatkiem do tej gry, a fani z niecierpliwością oczekiwali na oficjalne wieści dotyczące tej szalenie popularnej produkcji MMO. Czekanie skończyło się dziś – Blizzard oficjalnie potwierdził Cataclysm, kolejny po Burning Crusade i Wrath of the Lich King dodatek do WoW.

Zaraz po otwierającej BlizzCon konferencji rozpoczął się panel, na którym zaprezentowano najważniejsze właściwości Cataclysmu. W dużej mierze pokrywają się one z tymi znanymi od kilku dni. Najważniejsze informacje prezentują się następująco: dodatek zwiększy maksymalny poziom postaci do 85 levelu, wprowadzi 5 nowych lokacji, z których część będzie przeznaczona wyłącznie dla doświadczonych graczy. W ręce fanów zostaną oddane dwie nowe, grywalne rasy: Worgeni po stronie Przymierza oraz Gobliny walczące dla Hordy. Startowymi lokacjami dla nich będą Gilneas (Worgeni) oraz Isle of Kezan (Gobliny). Cataclysmu i naniesionych przez niego zmian w świecie gry uświadczą również osoby nieposiadające dodatku. Gildie otrzymają dostęp do perków, a samo rozszerzenie nie wprowadzi żadnej nowej klasy postaci. Poniżej oficjalne logo World of Warcraft: Cataclysm, a trailer zapowiadający dodatek znajdziecie w tym miejscu.

BlizzCon: dodatek do WoW-a potwierdzony. Diablo III najwcześniej w 2011 roku - ilustracja #2

Są też pesymistyczne wieści z obozu Blizzarda dotyczące Diablo III. Gra na pewno nie ujrzy światła dziennego w 2010 roku. Dwoma tytułami, które znajdują się w planie wydawniczym tej firmy, są StarCraft II oraz Cataclysm. Potwierdził to sam Mike Morhaime, a więc możemy być pewni, że na dalszy ciąg kultowej serii przyjdzie nam poczekać co najmniej do 2011 roku.

Pomimo przesunięcia premiery StarCraft II, jest spora szansa, że uda nam się zagrać w tego następcę popularnego RTS-a jeszcze w najbliższych miesiącach. Blizzard podczas BlizzConu jednoznacznie zapewnił, że beta zostanie wydana jeszcze w 2009 roku. Nieznana jest data startu, jednak Morhaime zapewnił, że prace są w zaawansowanym stopniu, jednak jego firma nie chce wydać bety zbyt wcześnie.